dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1

    Domyślnie Pytania dotyczące fundamentów piwnicy

    Hej ludzie,

    Mam kilka pytań dotyczących naprawy fundamentów. Najpierw trochę informacji i tła:

    Mam dom wybudowany w 1919 roku w Ontario w Kanadzie. Piwnica jest niewykończona, ma około 7,5 wysokich stropów. Generalnie jest tam trochę wilgotno, ale mam włączony osuszacz. Wygląda na to, że był parowany 20-30 lat temu - w wielu miejscach parowanie odpadło i odsłoniło beton. W niektórych miejscach, zwłaszcza pod oknami, beton uległ degradacji i utworzył ubytki w fundamencie. Niewielki, ale wystarczający, by zwrócić na siebie uwagę.
    Speed Test https://vidmate.bid/

    Miałem poleconego wykonawcę betonu, który polecił rzecz oczywistą - wykopać zewnętrzną stronę fundamentu, uszczelnić, załatać ubytki cementem hydraulicznym, a następnie całe wnętrze wykonać parowaniem. Mucho dinero... Szczerze mówiąc, nie obchodzi mnie to zbytnio, jeśli jest tam trochę wilgotno, o ile strukturalna jest solidna.

    Poprosiłem go, żeby przynajmniej załatał ubytki, ale naprawdę naciskał na mnie, żebym parował również wnętrze, nawet jeśli nie uszczelniam zewnętrznej strony. Obawiam się, że nowe parowanie zatrzyma wodę wewnątrz fundamentu, powodując ciśnienie i większe problemy w przyszłości. Za to, co jest warte, piwnica była parowana przynajmniej przez ostatnie kilka dekad

    Więc moje główne pytania:

    Czy parowanie to dobry pomysł bez zewnętrznej hydroizolacji?

    Czy cement hydrauliczny jest odpowiednim rodzajem do łatania ubytków?
    Ostatnio edytowane przez lenapakhi ; 05-11-2022 o 12:25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony