dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Prąd budowlany a nowa ustawa o zmniejszeniu cen prądów dla niektórych odbiorców.

    Projekt ustawy o preferencyjnych cenach prądu dla małych przedsiębiorców i średnich przedsiębiorstw zbliża się do finiszu a ja mam obawy że przez przeoczenie osoby fizyczne korzystający z prądu budowlanego wypadły z tego aktu (co logicznie by było zupełnie bez sensu).
    Może ktoś oświeci mnie że się mylę.

    http://orka.sejm.gov.pl/proc9.nsf/ustawy/2697_u.htm

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mikomir

    Zarejestrowany
    Feb 2022
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    78

    Domyślnie

    Mam prąd budowlany od kilku dni i powiem szczerze, że taka wątpliwość mnie nie naszła , ENEA z "urzędu" przydzieliła mi C11 czyli potraktowała mnie jako przedsiębiorcę który zużywa energię elektryczną na potrzeby podstawowej działalności - czyli budowę domu. Moim zdaniem cała taryfa C11 bez wyjątków podlega ustawie.

  3. #3

    Domyślnie

    odnośnie poruszonej sprawy:
    w dniu dzisiejszym odbyłem rozmowę w w/w temacie z firmą E.ON - niestety uzyskane informacje nie napawają optymizmem. pracownik poinformował mnie, iż mimo taryfy C nie przysługuje zarówno zamrożenie ceny, jak również limity zużycia.

    wygląda na to, iż ustawodawca pominął osoby posiadające prąd budowlany...
    Ostatnio edytowane przez _KKK_ ; 16-11-2022 o 13:34

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał _KKK_ Zobacz post
    wygląda na to, iż ustawodawca pominął osoby posiadające prąd budowlany...
    Nie mógł pominąć ani uwzględnić - bo nie ma czegoś takiego, jak prąd budowlany.

    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8103024

  5. #5

    Domyślnie

    tak to prawda, ale mam przyłącze tymczasowe i do momentu przejścia na docelowe ZE nie chce zmienić grupy taryfowej...

    paradoks polega na tym, iż mimo taryfy C - po zapoznaniu się z wymaganym wnioskiem - nie spełniam warunków jako przedsiębiorca, a taryfy G nie uzyskam do czasu przyłącza docelowego.

    będę wdzięczny za wszelkie sugestie w dalszym postępowaniu z ZE

  6. #6

    Domyślnie

    Podepnę się do tematu.

    Opis mojej sytuacji - posiadam lokal użytkowy, w którym prowadzona jest działalność gospodarcza przez inny podmiot prawny, zaś ja jestem osobą fizyczną wynajmującą ww. firmie lokal. Oczywiście w lokalu jest taryfa C11 (dla firm). Czy wobec tego mogę złożyć wniosek (w myśl ustawy z 27.10.2022 o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w 2023 roku) ?

    Teoretycznie taryfę mam "dla firm", ale nie jestem przedsiębiorcą...
    ***** ***

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mikomir

    Zarejestrowany
    Feb 2022
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    ... nie jestem przedsiębiorcą...
    Według wyjaśnień PGE nie możesz złożyć oświadczenia, szczegóły poniżej w linku temat "Co z najemcami?":
    https://samorzad.infor.pl/sektor/zad...h-pdfhtml.html

  8. #8

    Domyślnie

    Faktycznie lipa. Przestudiowałem szczegółowo odpowiednie akty prawne i niestety osoby fizyczne płacące m.in. taryfę C11 są w czarnej d...
    No chyba, że założę kościół to sobie odliczę - co za poronione przepisy w poronionym kraju...
    ***** ***

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony