dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Na taras : deska kompozyt czy kostka

    Już chyba żona mi nie odpuści, po postawieniu grila, ziemianki , wiaty na samochody, tunelu na warzywa ( wszystko ma swoją użyteczność ) nie wymigam się od zrobienia w końcu tarasu ( tak tak nie mam do dzisiaj tarasu wykończonego ) .
    Zastanawiam się czy klasycznie zrobić taras z kostki czy może pójść z deskę kompozytową. Ze względu na to że taras jest od strony południowej i zachodniej mam obawę czy słońce nie dokona dzieła zniszczenia. Pierwotnie mieliśmy robić z kostki ale mojej kochanej małży spodobały się deski kompozytowe (gdzieś wypatrzyła) .
    Macie jakieś ZA i PRZECIW obu rozwiązaniom ? jaka różnica w kosztach : a) zakupu , b) montażu obydwu rozwiązań ?

    Upssss : czy mod może przerzucić do odpowiedniego działu ( sory nie spojrzałem na zakładkę)
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.283

    Domyślnie

    Jeśli kompozyt nie będzie tani marketowy to nic mu nie grozi.
    Mam z kompozytu zarówno taras jak i kompostownik, ma 3 lata i od strony południowej kolor nie odbiega od pozostałych stron.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Jeśli kompozyt nie będzie tani marketowy to nic mu nie grozi.
    Mam z kompozytu zarówno taras jak i kompostownik, ma 3 lata i od strony południowej kolor nie odbiega od pozostałych stron.
    Na jakie cechy zwrócić uwagę ?
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony