dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Problem Roleta elektryczna zewnętrzna po zwarciu nie rozwija się

    Kłaniam się.
    Prośba o diagnozę problemu który wystąpił przed chwilą.
    Wcisnąłem łącznik żaluzjowy pojedynczy trójpozycyjny simon 54 rolety aby się zamknęła, nastąpiło zwarcie (mały błysk) które wywaliło bezpiecznik całej instalacji oraz bezpiecznik odpowiedzialny za rolety zew. Po ponownym włączeniu bezpieczników roleta zwija się ale nie rozwija. Co może być przyczyną i co teraz robić? Póki co zajrzałem do kabli przy łączniku i nic tam nie wygląda na przepalone.
    Z góry podziękował za fatygę w pomocy.

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    411

    Domyślnie

    sprawdzić ciągłość obwodu zamykania.

  3. #3

    Domyślnie

    Dodam jeszcze że na jednym bezpieczniku podłaczona jest druga roleta, obie są obok siebie ponieważ są o to rolety na drzwiami tarasowymi przesuwnymi HS, ta druga działa bez zarzutu, góra dół.

  4. #4

    Domyślnie

    Dzisiaj rozkręciłem drugi łącznik od rolety która jest obok która działała a które są na jednym bezpieczniku i zwyżyłem że jest przepalenie w kostce wago, kolor kabla niebieski, skróciłem kabel, wymieniłem wago na nowy i nic to nie dało, zamieniłem również łaczniki miejscami między roletami i również nic to nie dało. Co dalej mam sprawdzać albo kogo wołać?
    Ostatnio edytowane przez sylwesterwester ; 02-11-2022 o 18:02

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Teraz to pewnie pozostaje się dobrać do rolety i sprawdzić czy na wejściu pojawia się napięcie.
    Ewentualnie spróbować rozpiąć wszystko i sprawdzić rezystancję - na działąjącym kierunku i nie działającym.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  6. #6

    Domyślnie

    Otworzyłem skrzynkę aby zobaczyć model rolety i zobaczyć jaki jest dostęp do kabli ale jest dramat bo roleta jest zwinięta i nie mam jak dostać się do kabli, jest w tym modelu jakiś mechanizm zwalniający? Bo odkęcić bocznych lsitew nie mogę bo są wtopione w tynk. Na dołączonych zdjęciach ta zwinięta rolet ato ta zepsuta i brak dostępu do kabli a ta rozwinięta do roleta obok która działa góra dół bez problemu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	314565116_502777385235053_3352077275565744696_n.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	87,7 KB
ID:	461996Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	313205792_637530784742784_5878536458518288988_n.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	89,1 KB
ID:	461997

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony