dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    punisher20

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-152
    Posty
    49

    Domyślnie Wibracje stropu, drgania i wstrząsy przy chodzeniu

    Cześć. Mam problem z drżeniem podłogi w czasie normalnego użytkowania. W domu wybudowanym w roku 1999, podłoga na 1 piętrze dość mocno się trzęsie podczas chodzenia. Najbardziej jest to odczuwalne i słyszalne w salonie (największa powierzchnia). O ile dla osoby, która waży 70 kg i nie ma ciężkiej nogi, te trzęsienie stropu jest akceptowalne, to dla osób cięższych (100 kg+) to przy normalnym chodzeniu wrażenie jest jakby ktoś skakał. W niektórych domach strop jest tak "masywny", że nawet skakanie zbytnio nie oddziałuje na budynek i nie słychać tego zanadto.
    Wiecie co może być przyczyną i co ważniejsze jak ten problem wyeliminować? W hallu daliśmy wykładzinę i 10mm pianomat, to faktycznie wyeliminowało problem w 90%. W salonie są panele i cienki podkład z xpsu 3 mm. Chcielibyśmy zostać przy panelach, wykładzina odpada. Czy dodatkowa wylewka może rozwiązać problem? Albo jakieś płyty wygłuszające i dopiero na to podkład i panele. Problem tylko ile zwiększy się wysokość podłogi w salonie.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.444
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Sam sobie odpowiedziałeś: strop powinien być masywny. Dodatkowa wylewka z pewnością złagodzi problem, podobnie jak płyty wygłuszające.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  3. #3

    Domyślnie

    Z czego jest ten strop?
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Dziwna sprawa.
    Sprawdź i podaj jaka jest konstrukcja tych stropów.
    Drży podłoga czy cały strop?
    Jest dostęp do pomieszczenia poniżej?

    Panele wygłuszające tłumią dźwięki a nie drgania.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    punisher20

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-152
    Posty
    49

    Domyślnie

    Według projektu to strop Teriva. Ale czy rzeczywiście, to nie wiem, może być różnie...patrząc na betonową podłogę, widzę wylewkę, ale nie wiem czy pod spodem jest Teriva czy lany beton. Na dole są pomieszczenia z dostępem. A trzęsie się chyba strop w danym pomieszczeniu...albo wylewka? Ciężko powiedzieć, ale na pewno nie wykładzina ani panele. Na dole też słychać mocno chodzenie. Aczkolwiek nie rzuciło mi się w oczy, żeby lampy drżały.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.444
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Strop drży, bo niby jak wylewka? Znam to doskonale z cotygodniowych wizyt u mojego masażysty. Bardzo nieprzyjemne uczucie "dudnienia" pod nogami. Nie mam pojęcia jak to zlikwidować inaczej niż wylewając warstwę betonu na wierzch stropu.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    punisher20

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-152
    Posty
    49

    Domyślnie

    Pomyślałem tez o ułożeniu podkładów bitumicznych (typu jak na placach zabaw/treningowych) o grubości ok.1-1,5 cm, co jednocześnie zapewni masę ale i amortyzację. Dopiero na to panele z ew. podkładem typowo pod panele.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.444
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Te na place zabaw są dopuszczone do użytku wewnętrznego? Możesz się wpakować z jakimś syfem emitującym chemię do pomieszczeń. Lepiej pomyśleć o podkładach gumowych: https://allegro.pl/oferta/puzzle-pod...utm_medium=ads
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Strop lub wylewka drży na całej powierzchni czy bardziej w środku między ścianami a przy ścinach prawie nic nie drży?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    punisher20

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-152
    Posty
    49

    Domyślnie

    @Ratpaw - słuszna uwaga. O tych na place wspomniałem raczej jako przykład, bo i tak są za grube do domu. Ale te na siłownie lepiej pasują. Trochę śmierdzą gumą, ale i tak byłyby pod warstwą paneli i listew.

    @d7d - ciężko powiedzieć, bo nie czuć ich ciałem a akustycznie trudno zlokalizować. Natomiast czasem wydają dźwięki jakieś "pierdółki" ustawione na meblach, które stoją przy ścianach, zatem raczej na całej powierzchni.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    punisher20

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-152
    Posty
    49

    Domyślnie

    Ułożyłem kilka płyt bitumicznych o grubości 30 mm na panelach, na próbę. Niestety ale hałas na dole był podobny, czasami odrobinę mniejszy, a innym razem odrobinę większy, więc tak ogółem można określić że nic to nie dało. Do tego moim subiektywnym spostrzeżeniem było, że jakby przedmioty bardziej drgały niż bez tych płyt...owszem, docelowo płyty byłyby pod panelami i byłoby ich znacznie więcej (masa), ale już ten test poddaje w wątpliwość pomysł...to jednak trochę pracy i wydatków będzie na zdjęcie podłogi, ułożenie płyt i ponowne podłogi i mebli. Ciężki temat.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Zrób od góry odkrywkę stropu i opisz jakie masz warstwy.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  13. #13

    Domyślnie

    Proszę mi powiedzieć wtakim wypadku co to może oznacząc bo mam podobną sytuację i generalnie przy ścianach nie drży jedynie po środku.https://forum.muratordom.pl/showthre...strop+wibracje

  14. #14

    Domyślnie

    brzmi trochę jak infradźwięki (maszyny) i wiem, że moi byli sąsiedzi robili to na dole, ale w miejscu, w którym kładę głowę i klatkę piersiową, wyłożyłem ciężką silikonową wkładkę pod materac. robili to tylko w nocy i mgła zdała sobie sprawę, że nic to nie dało, ponieważ przestało. masz sąsiada-dupka z wyższego szczebla, dobrze zrobiłeś, odchodząc. VidMate zaufaj mi, gdy mówię, że tacy ludzie będą planować wyrządzenie szkody mieniu, na przykład posiadanemu samochodowi itp., który zostawił sąsiad, a ja czuję się bezpieczniej w moim domu i okolicy.
    Ostatnio edytowane przez gomaa ; 29-03-2024 o 20:52

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony