dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Przyłącze wodne do prywatnej sieci

    Dzień dobry

    Zakupiłem działkę leżącą przy drodze prywatnej, ze służebnością gruntową na dojazd i media.
    Na tej drodze znajduje się prywatny wodociąg (100 metrów, rura 110) zbudowany przez sąsiada, od którego działkę kupowałem.
    Po drugiej stronie drogi względem mojej działki znajduje się kilka budynków wybudowanych przez tego sąsiada (część w stanie surowym, mieszka w jednym z nich).
    Aby podłączyć się do wodociągu poprzez tą prywatną sieć potrzebuję zgody sąsiada, za którą zażyczył sobie kilka tysięcy pln.

    W związku z tym pytania
    1. Jaka jest przeciętna gratyfikacja za takie podłączenie? Jeśli policzyć koszt tej zgody za każdy z tych budynków (łącznie z przyszłym moim), wychodzi grubo powyżej 30k - czy tyle mogło kosztować wybudowanie takiego odcinka sieci?
    2. Jak powinna wyglądać umowa na taką zgodę? Czy mogę się obawiać, że jeśli za x lat sąsiad sprzeda działkę to czekają mnie ponowne koszty na kolejną zgodę? Nie wiadomo kiedy gmina wykupi tę sieć.
    3. Czy mogę dociągnąć w drodze własną linię? (granica mojej działki jest 25 metrów od drogi gminnej, w której znajduje się sieć publiczna, do której jest podłączony prywatny odcinek sąsiada). Czy dwie równoległe linie wodociągowe w jednej drodze są w ogóle możliwe?

    Z góry dziękuje za wskazówki

  2. #2

    Domyślnie

    1. Mój sąsiad w analogicznej sytuacji zażyczył sobie 2 tysiące (dwa tysiące złotych)
    2. Napisałem papier typu "ja niżej podpisany legitymujący się dowodem nr XXX wyrażam zgodę na włączenie do wodociągu i nie cofnę zgody w przyszłości. W lokalnym ZWIKU przeszło bez problemu
    3. A co masz w warunkach przyłączenia od wodociągów? Pewnie dałoby radę ciągnąc swój wodociąg ale zapewne by się nie zgodzili wszyscy własciciele drogi.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za informacje
    Warunków przyłączenia od wodociągów nie mam, to właśnie po złożeniu wniosku poprosili o zgodę sąsiada...
    Służebność gruntowa pozwala na dołączenie potrzebnych mediów, więc wydaje mi się, że tutaj już dodatkowej zgody właścicieli drogi nie potrzebuję, natomiast czy ZWiK by się na to zgodzi? Czy w ogóle praktykuje się takie równoległe podłączenia?

    Za 2k nie byłoby problemu, ale jak mam zapłacić prawie 3 razy tyle, to zastanawiam się czy nie pójść w kierunku studni głębinowej i ewentualnie podłączyć się do sieci gdy/jeśli gmina kiedyś wykupi ten kawałek prywatnej sieci.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rodim Zobacz post
    Dziękuję za informacje
    Warunków przyłączenia od wodociągów nie mam, to właśnie po złożeniu wniosku poprosili o zgodę sąsiada...
    .
    Skoro poprosili o zgodę sąsiada to znaczy, że do jego rurociągu planują żebyś się włączył.
    Ja bym dogadał się z sąsiadem i włączył do tego rurociągu.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony