dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Gwarancja/rękojmia

    Witam,
    W tym roku zakupiłam lokal i mam problem z drzwiami. Nie domykają się one dobrze, wymagają mocnego dociągnięcie żeby się zamknęły i wg mnie tak nie powinno być - w związku z tym zgłosiłam reklamacje w ramach gwarancji do dostawcy drzwi. W odpowiedzi dostałam informację, ze gwarancja nie obejmuje regulacji i musiałabym zapłacić za taka usługę. Napisałam wiec do dewelopera od którego zakupiłam lokal, ze coś tu jest nie tak i płacenie jakiekolwiek pieniędzy za usługi nie wchodzi w gre, na co otrzymałam odpowiedz ze on ( deweloper ) takich usług nie wykonuje i kieruje mnie z powrotem do dostawcy drzwi.
    Nie wiem co teraz robić? Czy mogę dochodzi u dewelopera sprawdzenia tej wady i naprawy na podstawie rękojmi skoro gwarancja nie obejmuje regulacji? Co powinnam zrobić na waszym miejscu?
    Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Izaaxx Zobacz post
    Co powinnam zrobić na waszym miejscu?
    Skoro nie kupiłaś drzwi, to sprzedawca drzwi nie ma wobec Ciebie żadnych zobowiązań. Domagaj się naprawy od tego, od kogo kupiłaś.

    Ale sprzedawca drzwi jakiś dziwny. U mnie (ale ja kupowałem drzwi z montażem) w umowie mam:
    3. W ramach niniejszej umowy Wykonawca wykona jeden dodatkowy przegląd zamontowanej stolarki, wraz z jej niezbędną regulacją, po robotach wykończeniowych, na pisemne zgłoszenie

    Ale to powinien deweloper od niego egzekwować. Ty egzekwuj od dewelopera i nie dawaj się odesłać do firmy od drzwi - nie Ty masz z nimi umowę.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź.
    Od dewelopera otrzymałam informacje ze dbałość o utrzymanie lokalu w należytym stanie technicznym leży po stronie kupującego czyli mnie w związku z czym serwis i regulacje obciążają mnie, a deweloper jak wyżej napisałam nie prowadzi usług w tym zakresie. Od wydania lokalu minęło dopiero 5 miesięcy. Czy powoływać na prawo do rękojmi?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony