dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Rozdzielenie stropu

    Witam,

    Z powodu mega fajnej działki w okolicy, w której żadnych już nie ma, zdecydowałem się na zakup inwestycji - nieukończonej budowy domku jednorodzinnego (oczywiście wraz z działką) w oparciu o zmodyfikowany projekt GROSZEK. W związku z tym, że nie znam się na budowlance planuję zlecić całość prac firmie, która to doprowadzi do "stanu deweloperskiego". Po wielu zapytaniach, rozmowach, analizach ofert w grze są dwie firmy i poza jedną KLUCZOWĄ kwestią ich propozycje są bardzo podobne (zastosowane materiały, grubości izolacji, konieczność wymiany stolarki okiennej, odkopanie i wymiana hydroizolacji, termoizolacja podpiwniczenia itd, itp., nawet wyceny całości prac zbytnio od siebie nie odbiegają). "Kością niezgody" jest garaż/taras i w mojej ocenie proponowane rozwiązania różnią się diametralnie.

    Pierwsza z firm chce w garażu zrobić dodatkową ściankę z dylatacją od części mieszkalnej i twierdzi, że zapewni to odpowiednią termoizolację części mieszkalnej od garażowej.
    Druga z firm chce całkowicie, fizycznie rozdzielić wspólny strop części mieszkalnej i garażu/tarasu, aby wyeliminować mostki termiczne i również chce dołożyć dodatkową ściankę w garażu, ale jak mniemam po rozdzieleniu pełniłaby ona także rolę podpory.

    Przyznam się, że choć jestem totalnym laikiem to jakoś nie mogę sobie wybrazić tego rozdzielania stropu. Czy to w ogóle jest wykonalne? Czy to w ogóle ma sens i jest akceptowalne konstrukcyjnie?

    Jeśli trzeba dostarczę dodatkowe info, ale proszę o info czy ktoś w ogóle się z czymś takim spotkał?! (bo ja nie).
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	arch-przekroj.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	79,2 KB
ID:	461994   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjecie-strop.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	87,5 KB
ID:	461995  

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    Jeśli strop garażu jest tarasem to ro poprzez budowę dwóch ścian nośnych ( lub jednej szerszej ) w tym wypadku fundamentowych ze względów termoizolacji będzie najlepszym rozwiązaniem.
    Taras będzie narażony na skrajne warunki atmosferyczne, a nieogrzewany garaż w przypadku rozdzielenia stropu i ścian będzie przynosił same korzyści.
    Jest to bardziej pracochłonne i droższe rozwiązanie ale jeśli forma je zrealizuje w podobnym kosztorysie to należy wybrać takie rozwiązanie za korzystniejsze.
    Rozdzielenie nastąpi tylko poprzez dylatację na grubość np deski lub kilku warstw papy pomiędzy wieńcami domu i garażu. Ściana dodatkowa musi być ze względów na grubość posadowienia wieńca.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 05-11-2022 o 08:10
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony