dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Strop: styropian na wełnę?

    Witam.
    Chcę docieplić strop na nieogrzewanym poddaszu. Wybrałem wełnę, bo strop ma duże nierówności i styropian by nierówno przylegał. I teraz mam pytanie, czy zamiast dwóch warstw wełny mogę dać na pierwszą warstwę wełny warstwę styropianu? Chodzi o to, że trochę mi go zostało i zaoszczędziłbym trochę pieniędzy.
    Pozdrawiam.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    To błąd kardynalny.

  3. #3

    Domyślnie

    Chodzi o wilgoć? Dom jest stary, a strych przewiewny, jeśli ma to znaczenie.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Na wełnie może ewentualnie leżeć tylko coś paroprzepuszczalnego. np. membrana paroprzepuszczana, tak aby wypuszczała wilgoć na zewnątrz czyli do góry Styropian nie jest paroprzepuszczalny i chociaz jest teoretycznie lekki to może zmniejszyć grubośc wełny - ściśnie ja, a to pogorszy izolację termiczną. Potem jeszcze pod styropianem skropli sie para i będzie zonk.
    Oddychasz czyli produkujesz wigoć, która przez strop przedostaje sie w kierunku strychu, Nawet jeśli jest paroizolacja a na niej wełna, to wełny nie wolno zamykać, musi mieć mozliwośc wetylacji w kierunku - na zewnątrz.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 05-11-2022 o 17:35

  5. #5

    Domyślnie

    Rozumiem.
    Czy w takim razie zda egzamin styropian w dwóch warstwach na zakładkę, jeśli będzie położony luzem i tylko dociśnięty czymś od góry? To będzie duży problem jeśli miejscami nie będzie przylegał dokładnie do podłoża?

  6. #6

    Domyślnie

    Ja dałbym dwie warstwy wełny. Sam tak mam w domku letniskowym i się sprawdziło

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Również polecałbym dwie warstwy wełny. Zgodnie z zasadami fizyki budowli powinniśmy stooswac materiały bardziej paroprzepuszczalne od strony zimnej
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  8. #8

    Domyślnie

    U mnie też będzie 2 x wełna, tylko musze zrobić ruszt pod jętkami.W projekcie też tak jest.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony