dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Problem z pompą obiegową CO

    Witam,
    Kociołek na eko z podajnikiem. Pompa zainstalowana w takim układzie jak na zdjęciu. Model Webermann. Pojawił się problem. Pompa przy starcie ma problem z zamknięciam zaworu kulowego. Czasem uda się po kilkunastu sekundach a czasem muszę podejść wi włączyć pompę na max. a potem wracam na drugi bieg.

    1. Co jest bardziej prawdopodobne: spadek wydajności pompy czy zużycie kulki w zaworze? Pompa działa tylko w okresie grzewczym jako obiegówka dla CO. To jej 12 sezon.

    2. Ten układ pompa + zawór o ile pamiętam kupiłem jako gotową całość. Ten zawór kulowy jest rozbieralny/wymienialny w tym wypadku?

    3. Jak domowym sposobem sprawdzić stan pompy i zaworu?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Schowek01.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	3,6 KB
ID:	461999  
    MARTINOS

  2. #2

    Domyślnie

    Do czyszczaka zaglądałeś – po 12-stu sezonach mogło się w nim uzbierać co nieco i to by wyjaśniało wszystko.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Do czyszczaka zaglądałeś – po 12-stu sezonach mogło się w nim uzbierać co nieco i to by wyjaśniało wszystko.
    czysto
    MARTINOS

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINOS Zobacz post
    czysto
    To ciekawe, kulka jak by zniekształceniu uległa, to pomimo słyszalnego stuknięcia by nie trzymała do końca a skoro stuknięcie słychać po zwiększeniu wydajności pompy i jak zakładam trzyma w tym stanie pomimo tego, że pompy wydajność zostanie zmniejszona – to tylko pompa mam pozostaje.
    Ja bym ją na III biegu zostawił lub ją wymontował – rozebrał by zobaczyć w jakim stanie jest turbinka w niej – mogło ją co obkleić i stąd spadek wydajności.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Do czyszczaka zaglądałeś – po 12-stu sezonach mogło się w nim uzbierać co nieco i to by wyjaśniało wszystko.
    trap the cat
    Naprawdę nie rozumiem, co mówisz. Mój polski nie jest dobry. Proszę to wyjaśnić.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony