dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Zakupy montażowe

    Cześć wszystkim.
    Zanim przejde do meritum to:
    Wiem że montaz jest najważniejszy i że najlepiej zlecić go profesjonalnej firmie. Jednakże mieszkam w UK i nie znam zadnej Polskiej ekipy która dobrze/prawidłowo montuje okna a angolowi za cholere tego nie dam do zrobienia. Bo wstawi okno na 1cm najtańszej pianki hehehe

    Więc wstawiamy sami decyzja jest podjęta. Nie zmienimy jej
    Na liście zakupów mamy:
    Rozpierak montażu okien Stropex
    Pianka Soudafoam window & door sws

    Teraz to do czego mam pytania:
    Membrana wewnętrzna - soudal soudatight LQ
    Membrana zewnętrzna - soudal soudatight hybrid

    Ogólnie do wstawienia mamy okolo 18stu okien
    Wydajność: Czy wystarczy po 1 wiadrze każdego?
    Aplikacja: LQ nakłada się pędzlem więc to jest jasne
    HYBRID mozna kupić w wiadrze i nakładać pędzlem lub w folii i nakładać z pistoletu pneumatycznego do mas
    Sprezarke mamy ale musielibyśmy kupic pistolet.
    Ktora z metod daje lepsza izolacje? O ile jest jakas różnica
    Jezeli lepiej pistoletem to czy warto dla 18stu okien kupować pistolet za kilkaset złotych?
    Jezeli warto to jaki pistolet byście polecili?

    Dzieki

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie znam nikogo kto by montował na rozpierakach stropex.. to mało efektywne...
    W praktyce - do pozycjonowana okna wystarczą kliny (nawet drewniane). Pod okno - podkładki plastikowe ew. kliny pcw.

    Co do mas się nie wypowiem, ale kompletnie niezasadne się wydaje kupowanie do jednorazowego użytku pistoletu (i tak to musisz rozsmarować "czymś".
    Jak zabraknie - możesz dokupić później, to i tak dla uzyskania efektu trzeba nakładać wieloetapowo.

    Osobiście użyłbym folii.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.388

    Domyślnie

    Używałem systemu Tytan WINS, ale zasada podobna, więc moje spostrzeżenia.

    1. Dobra, drobnopęcherzykowa piana oraz dokładnie i szczelnie wypełnić pianą, tak aby w każdym miejscu w okół ramy wychodziła poza lico ściany. To podstawa.
    U mnie montowała ekipa. Chociaż okna wstawiała zupełnie inna ekipa z innej firmy niż drzwi, to obie bardzo oszczędnie podchodziły do aplikacji piany. Jakby zawierała płatki złota czy coś a pracodawca nakładał surowe kary za nadmierne zużycie, bo ja nie wiem czym innym to tłumaczyć. Nawet jak po zwróceniu uwagi pouzupełniali piankę, to gdy później ściąłem piankę do zrównania z ramą okazało się, że są liczne doliny tam gdzie panka nie wyszła poza lico. A tam gdzie piany było prawidłowo odpowiednio więcej, to po ścięciu gdzieniegdzie ukazywały się spore japy po większych pęcherzykach. Gdyby robili z taśmami to bym nie widział takich rzeczy to pewnie bym był spokojniejszy.
    W konsekwencji nakładanie mas uszczelniających było bardziej upierdliwe i czasochłonne oraz zużycie materiału oczywiście większe.
    2. Nakładać w pochmurny dzień (ale bez ryzyka opadów). Świecące słońce powoduje, że masa szybko wysycha i trzeba się spieszyć z wygładzaniem (najlepiej jak pracują dwie osoby: jedna nakłada druga wygładza). Bez słońca komfort pracy z masą jest sporo lepszy.
    3. Pistoletem pewnie jest trochę szybciej i wygodniej. Ale dla jednej roboty nie ma sensu. Pędzlem też idzie sprawnie.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony