dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Wyrównanie poziomów pierwszej warstwy ścian nośnych

    Witam przygotowuję się do murowania pierwszej warstwy ścian nośnych z gazobetonu. Niestety różnica poziomu na ścianach fundamentowych to 2 cm. Teraz pytanie czy można ułożyć pierwszą warstwę na zaprawę grubości od 1 cm do 3 cm żeby wyrównać poziom? Wszędzie pisze że spoina pozioma powinna mieć około 15mm.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    Oczywiście, nawet należy tak zrobić. Pod zaprawę należy dać grubą folię izolacyjną fundamentową lub paski papy.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Jest jeszcze opcja zrobienia regulaminowej spoiny i szlifowanie gazobetonu ale to chyba samobójstwo

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.447
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Poszukaj informacji, jak się wyprowadza pierwszą warstwę, bo "coś" Ci umyka. Jest to wręcz krytyczna sprawa, a Ty piszesz o szlifowaniu gazobetonu (rozumiem, że to był żart). Wyprowadza się narożniki ścian, a to wymaga dużej precyzji i nie chodzi o te 2 cm, które trzeba zgubić, tylko kilka innych ważniejszych spraw.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    Cytat Napisał arks20192 Zobacz post
    Jest jeszcze opcja zrobienia regulaminowej spoiny i szlifowanie gazobetonu ale to chyba samobójstwo
    Nie wiem skąd wziąłeś tą regulaminową grubość spoiny murarskiej bo chyba mylisz tą pomiędzy bloczkami w ścianach fundamentowych. Normalnie właśnie tam grubość wynosi 15mm.
    Grubość pierwszej warstwy zaprawy murarskiej dla startowej warstwy ścian jest tu grubsza i wynosi normalnie pomiędzy 1 - 4 cm w zależności od poziomu ścian fundamentowych.
    Tak jak zaznaczył @ Ratpaw wyprowadza się najpierw narożniki, najlepiej według naprężonego sznurka ( w kolorze czerwonym ) a następnie łączy je tak aby ewentualne niepełne bloczki znajdowały się pomiędzy nimi.
    Po pierwszej dokładnie wypoziomowanej warstwie następna już jest cienkowarstwowa nakładana specjalną łopatką zębatą
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  6. #6

    Domyślnie

    Najpierw murujesz pierwszą warstwę, zaczynasz od najwyższego punktu fundamentu, potem wyprowadzasz narożniki.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.447
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aarnn Zobacz post
    Najpierw murujesz pierwszą warstwę, zaczynasz od najwyższego punktu fundamentu, potem wyprowadzasz narożniki.
    Ciekawe wg czego trzymać linię, skoro nie ma sznurka, a ten mocuje się na narożnikach.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tabi88

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    277

    Domyślnie

    Ja sznurek mocowałem do ław drutowych, potem tylko trzeba pilnować pionu.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Ciekawe wg czego trzymać linię, skoro nie ma sznurka, a ten mocuje się na narożnikach.
    A do czego mocujesz sznurek żeby wyprowadzić narożniki? ))

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.447
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aarnn Zobacz post
    A do czego mocujesz sznurek żeby wyprowadzić narożniki? ))
    Widziałeś jak się to robi? Bo ja widziałem, jak mi ekipa postawiła cztery narożniki kondygnacji 4m nad ziemią.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Widziałeś jak się to robi? Bo ja widziałem, jak mi ekipa postawiła cztery narożniki kondygnacji 4m nad ziemią.
    Takich rzeczy nie widziałem, ale znam kogoś kto widział.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony