dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Okap czy pochłaniacz? Pomoc jak fajnie ukryć rury

    Hej doradźcie co robić. To podglądowy rysunek mojego aneksu kuchennego, wszystko będzie na jednej ścianie tylko mam problem z okapem i wentylacją. Znajdują się one po prawej stronie (tam gdzie strzałka), natomiast okap chciałabym po lewej i problem jak ukryć rurę. Nie chciałabym robić sufitu podwieszanego bo chce, żeby szafki tworzyły jedną całość pod sufit, plus po lewej jest kolumna a sufit żeby był równo z szafkami i wszystkim to musiałby nachodzić na nią.

    Ogólnie rozważam dwie opcje:
    - albo ukrycie rury w szafkach kuchennych, na górze po prostu za listą a szafki byłby odpowiednio niższe
    - zamiast okapu pochłaniacz, ale nie wiem czy jest ok. Wizja filtrów do mnie nie przemawia ale obok aneksu jest okno balkonowe i w bloku też brak gazu

    Dodatkowo nad lodówką obok wentylacji pod okap jest też kratka wentylacyjna. Czy jest jakaś szansa, żeby to jakoś zakryć, w szafce? Chodzi mi, żeby to rozwiązanie było dobre w przypadku kontroli kominiarza. Nie ma u nas gazu

    A może jesteście w stanie zaproponować coś innego, jestem chętna na propozycje!

    Ostatnio edytowane przez Kiki129 ; 07-11-2022 o 16:16

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    płytę (i okap) przesunąć bliżej komina albo dać pochłaniacz i raz na pół roku wymieniać filtr węglowy.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    Nie idź w pochłaniacz - będziesz żałował.
    Głośne, uciążliwe, nieefektywne.
    Kratki wentylacyjnej nie wolno zakrywac - zaburzysz wentylację we wszystkich pomieszczeniach. Tu raczej nie chodzi o gaz a zwyczajnie o wyciąg powietrza z pomieszczenia.
    To co proponuję to zamknięcie wyciągu w szafce i nacięcie minimalistyczne frontu w ramach zachowania wentylacji.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony