dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Vitodens 111-W B1LF 25kW- sterowanie ogrzewaniem

  1. #1

    Domyślnie Vitodens 111-W B1LF 25kW- sterowanie ogrzewaniem

    Cześć,
    czekam na montaż kotła Vitodens 111-W B1LF, nie mam ustalonego jeszcze sterowania i czuję, że im więcej czytam, tym mniej ogarniam jak to zrobić.

    Jeden obieg grzewczy, wszędzie grzejniki. Parter domu otwarty salon z antresolą, przez co trwa bardzo długo nim dwa grzejniki panelowe podniosą w pomieszczeniu temperaturę o 1oC (przy temp na zewnątrz ok 10oC, podbicie w salonie z 17 do 18oC trwa ze 2-3 godziny, w zimie to i kilka godzin będzie mało- przy temperaturach mocno poniżej 0 utrzymanie temperatury w salonie było wyzwaniem, przy dużych mrozach temp w salonie spadała mimo ciągłej pracy kotła, a rachunki za gaz zbliżały się do 900zł przy ogrzewanej powierzchni ok. 150 m2.). Pomieszczenia na piętrze ogrzewają się szybko. Z nowym kotłem zobaczę jak będzie wyglądało ogrzewanie pomieszczenia i najwyżej zmienię grzejniki w salonie na wyższej mocy.

    Miałem kilka koncepcji, ale durnieje i coraz mniej rozumiem
    1) Hook-up -> BSOP/ PSOP + czujnik temp. zewnętrznej, wtedy temp. w pokojach realizuję klasycznymi termostatami grzejnikowymi
    lub
    2) Termostaty grzejnikowe Vicare na piętrze, czujnik klimatyczny na parterze, i tu nie wiem czym można tym sterować (tylko aplikacją). Z Vitotrol 200-E będzie problem z montażem- do obecnego kotła mam podpięty sterownik przewodowy (2 żyły) z zasilaniem bateryjnym, zamontowanym bardzo blisko grzejnika. Przewody sterowania mógłbym teoretycznie wykorzystać, ale nie mam skąd pociągnąć zasilania.
    lub
    3) Inne, mądrzejsze, które zapewne podpowiecie

    Proszę o podpowiedź jak tym jakoś sensownie sterować i jakimi elementami.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Sterowanie pogodowe i zdalny sterownik Vitotrol 200-E to da najwyższy komfort.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #3

    Domyślnie

    Vitotrol 200-E i sterowanie pogodowe ustawione.

    Jeszcze 2 pytania dot. CWU.
    Na czym polega funkcja Eco do pogrzewu CWU? W instrukcji skromnie z informacją na ten temat.

    CWU z programowaniem czasowym- załóżmy że mam podgrzew wody ustawiony w godzinach 6-22. Czy podgrzew uruchomi się, jeśli najdzie mnie fantazja kąpieli w środku nocy i całą ciępłą wodę spuszcze z zasobnika?

  4. #4

    Domyślnie

    Na pierwsze pytanie sam sobie odpowiem- w instrukcji drukowanej dołączonej do kotła jest opisana funkcja, w instrukcji w pdfie tego brakowało (nie porównywałem wydań/wersji instr). Funkcja ECO to podgrzewanie wody przepływowo, nie magazynuje ciepłej wody w zasobniku.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    tryb ECO oznacza że kociol nie dogrzewa wymiennika CWU bez poboru wody. Przy wyłączonym ECO kociol dogrzewa wymiennik CWU nawet bez poboru wody, zminejszajac czas oczekiwania na CWU
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony