dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Bufor z hydrofora 1000l, jak wykonać przyłącza?

    Mam możliwość kupienia hydrofor z grubej blachy w dobrym stanie o pojemności ok 1000l. Ma parę otworów po rurach i jeden duży rewizyjny 30cm na boku.

    Pytanie czy zaspawać ten duży właz?

    I będę wspawywał mufy tak aby wystawały przynajmniej 15cm, chce dać izolacje z waty i aluminium o grubości min 12cm.

    Tylko czy ktoś wie w których miejscach wspawać mufy żeby był najbardziej wydatny cały system?

    Czy mufy powinny wchodzić dalej w głąb zbiornika jeżeli tak to na ile i które?

    Zasilany będzie albo ekogroszkiem albo pelletem ok 35-50kw z możliwością późniejszego rozwoju na PC lub gaz.

    Oddalony od kotła o 2m

    Odbior na grupę pompowa (podłogówka+3d, bojler 100l, nagrzewnice+3d)

    Odbiorniki to podłogówka w biurach 70m2 i 2 nagrzewnice na hali o mocy 30kW każda używane sporadycznie podczas przebywania pracowników ok 2-3h na dobę, temperatura na hali max 15st min w nocy 5st. Ocieplana płyta warstwowa 10cm.

    Czy to ma sens?

    No i jak przygotować ten bufor, pod jakimi kątami wspawać przyłącza jakiej średnicy, na jakiej wysokości?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał teodor2424 Zobacz post
    ....
    Zasilany będzie albo ekogroszkiem albo pelletem ok 35-50kw z możliwością późniejszego rozwoju na PC lub gaz.

    ...
    Czy to ma sens?

    .....
    Jezeli w przyszłosci ma byc PC lub gaz to bufor bez sensu, ekogroszek czy pellet tani nie jest i raczej nie stanieje, a przynajmniej pellet nie stanieje.

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Jezeli w przyszłosci ma byc PC lub gaz to bufor bez sensu, ekogroszek czy pellet tani nie jest i raczej nie stanieje, a przynajmniej pellet nie stanieje.
    Na nagrzewnice nie wyobrażam sobie bez bufora.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gondoljerzy

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    wioska pod Łomżą
    Posty
    728

    Domyślnie

    Hydrofor, to pewnikiem ocynkowany, więc nie nadaje się na bufor.
    Róbmy swoje!

    Dom - był gierkowski klocek, jest wiejska chatka. Wykończeniówka na finiszu.
    PV 4,92kWp, Pompa ciepła Gree Versati III 10kW.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał gondoljerzy Zobacz post
    Hydrofor, to pewnikiem ocynkowany, więc nie nadaje się na bufor.
    Zbiornik bez ocynku, stalowy rok produkcji 1988 w bardzo dobrym stanie. Właśnie wypiaskowany w środku.

    Bardziej mi zależy na odpowiedzi w jaki sposób ułożyć i gdzie wspawać, jakiej wielkości króćce do przyłączy. Czy jakoś w środku je ukształtować aby wymusić porządany ruch cieczy? (mam możliwość wejścia do środka przez otwór rewizyjny)

  7. #7

    Domyślnie

    Jakby coś to właśnie skończyłem wspawywanie króćców. Planowana izolacja 20cm

    Zasilanie i powrót 1 1/4" długość 23cm, czujniki i termometry 1/2" 10cm, ewentualne grzałki 1 1/2" mufa 6cm

    W środku z króćców wypuściłem gwint 2,5cm aby przykręcić kolana do kierowania wody.

    Co o tym sądzicie?

    Mam możliwość wspawania większej ilości króćców różnej długości i średnicy. Co byście jeszcze polecili na przyszłość?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20221124_235710.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	462388   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20221124_235624.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	84,1 KB
ID:	462389  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony