dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Koszt wpięcia się w instalację u sąsiada

    Witam wszystkich, mam pytanie dotyczące zapłaty sąsiadowi za możliwość wpięcia się w instalację wodną i kanalizacyjną która przebiega przez jego działkę. Sąsiad chce 5 tys. złotych za takie udostępnienie mediów. Rury przebiegają około 3 metrów od granicy po stronie sąsiada. Czy taka kwota jest rozsądna czy warto jeszcze ponegocjować. Ile płaciliście sąsiadom za taką możliwość wpięcia się w media. Temat dotyczy tylko wody i kanalizacji gdyż inne media mam już u siebie na działce. Dziękuje za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Ja nic nie płaciłem.
    Tylko musiałem mu przywrócić rozkopany teren do stanu pierwotnego.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja płaciłem 2tys ale nie włączałem się na działce sąsiada.
    Dotyczyło to samej wody (2018 rok)
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Ja płaciłem 2tys ale nie włączałem się na działce sąsiada.
    Dotyczyło to samej wody (2018 rok)
    Sąsiadowi zapłaciłeś 2000 zł, mino że nie włączałeś się na jego działce?

    Inicjator tematu pyta o zapłatę dla sąsiada, a nie dla wodociągów.

  5. #5

    Domyślnie

    Wiem o co pyta inicjator.
    Wpinałem się do wodociągu którego właścicielem jest sąsiad ale wpinałem się nie na jego działce tylko kogoś innego.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony