dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Projekt przyłącza wodnego

    Witam,

    Projekt techniczny przyłącza wodnego powinien być jedynie do studzienki wodomierzowej którą zrobię obok ogrodzenia czy dalej jeśli chce na działce gdzieś prowadzić to też musi to być w tym projekcie?

    Mowa o działce obecnie niezabudowanej i zrobienie przyłącza jeszcze sobie przed budową.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Jak możesz projektowac, jesli nie wiesz do czego czy jak daleko? Myślenie nie boli i nie jest zabronione. Jeszcze.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Po pierwsze to jest zgodny z wydanymi warunkami przyłączenia. Sam projekt oprócz opisu elementów przyłącza jeśli działka jest niezabudowana zawiera rzuty map oraz głębokości posadowienia elementów przyłącza wraz z naniesionymi elementami innych mediów do pierwszego punktu ujęcia wody. Wszystkie pozostałe są traktowane jako instalacja wewnętrzna .
    Po drugie to projektant raczej Cię nie oszuka i nie zaprojektuje za mało lub za dużo.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  4. #4

    Domyślnie

    Myślałem, że wodociągi interesuje jedynie żebym miał studzienke przy płocie z wodociągiem zgodnie ze sztuką, a dalej w głąb działki im bez różnicy i nie obchodzi ich czy jest jakiś projekt czy nie, czy będę mieć że tak powiem rurę wodną w powietrzu czy będę szlaufem prowadzić.
    Ale z tego co rozumiem to trzeba żeby projekt do obiektu był zrobiony.

    Moje warunki na dobrą sprawę są bardzo ogólne i nic nie mówią tam jest jedna strona i napisane coś w stylu "wcinka w rurze wodnej przebiegającej przez działkę wnioskodawcy i montaz studzienki z wodomierzem zgodnie z normami itp...

    Więc chyba wodociągi mi dają dużą swobodę co chce zrobić, żebym tylko do nich wcześniej pokazał projekt do zatwierdzenia.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał asaledr Zobacz post
    Ale z tego co rozumiem to trzeba żeby projekt do obiektu był zrobiony.
    Do jakiego obiektu? Możesz mieć wodę na działce bez żadnego budynku. Poszukaj lokalnego projektanta przyłączy wodociągowych.

  6. #6

    Domyślnie

    A jeszcze tak spytam dla rury 110 bo taką mam w warunkach, jakiej szerokości łyżką powinno się kopać?

    Jak ma mi kopać pod kabel łyżką 25 cm to by od razu na to wykopał. Wystarczy taka szerokość wykopu 25cm pod rurę wodną?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał asaledr Zobacz post
    A jeszcze tak spytam dla rury 110 bo taką mam w warunkach
    To piszesz o wodzie, czy o kanalizacji?

  8. #8

    Domyślnie

    O wodzie. U mnie nie ma kanalizacji miejskiej

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał asaledr Zobacz post
    O wodzie. U mnie nie ma kanalizacji miejskiej
    I niby przyłącze ma mieć 110mm? Czy to rozmiar rury sieci wodociągowej, do której masz się wpiąć (zazwyczaj rurą 40mm - ale decyzję wodociągi pozostawiają projektantowi przyłącza)?

  10. #10

    Domyślnie

    Czyli mówisz wodociągi pozostawiają dużą swobode i wiele zależy od nas samych i projektanta.
    Trochę mi rozjaśniliście.

    Moje warunki są z bardzo małej gminy i takie warunki pisane długopisem. Faktycznie rura sieci ma 110, a ja widocznie mogę dać jaką projektant zaprojektuje.
    Dla takiej rury 40mm zapewnie wystarczy łyżka 25 cm w koparce.

    A gdzie byście radzili dać studzienke z wodomierzem, tuż przy ogrodzeniu czy w głębi działki ?

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Przy ogrodzeniu, wieksze pole manewru na przyszłość.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał asaledr Zobacz post
    A gdzie byście radzili dać studzienke z wodomierzem, tuż przy ogrodzeniu czy w głębi działki ?
    Jak będzie budynek, to wodomierz będzie do niego przeniesiony. Więc patrzyłbym pod kątem wykorzystania potem tej studzienki jako studnio rozsączającej wodę z rynien i wypadałoby, żeby była gdzieś niedaleko (ale nie za blisko - żeby nie moczyć gruntu pod budynkiem). Ale jak nie wiesz gdzie kiedyś coś stanie, to dałbym w pasie 3m od którejś granicy działki gdzie wiadomo, że nic nie stanie.

  13. #13

    Domyślnie

    I z tej studzienki przykładowo sobie teraz brać wodę szlaufem? Zrobić sobie tam zawór do wpięcia szlaufa czy jak radzicie to zrobić?

    Czy od tej studzienki pociągnąć i zrobić troszkę dalej jakiś kranik ogrodowy?

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Możesz zrobić w bezpiecznym miejscu gdzie na 100% nic nie stanie kran w ogrodzie ale w studzience za licznikiem musisz zrobić trójnik i dwa zawory. Jeden główny a drugi do spuszczania wody z rur na zimę.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  15. #15

    Domyślnie

    A takie pytanie ta studzienka i licznik w niej jest tak jakby na samym dole, na tej głębokości co biegnie rura?
    Czyli przykładowo w warunkach napisali że 1,7m ma iść rura to licznik też i te zawory o których piszecie będzie tak głęboko?

    To na dobrą sprawę jak dostać do tych zaworów żeby na bieżąco spuszczać wodę na zimę itp? Tam się jakoś wchodzi czy da radę dostać na leżąco?

  16. #16

    Domyślnie

    Podpowie mi ktoś czy jeżeli teraz podłącze sobie po prostu działkę, a w przyszłości wybuduje dom to potem znów będe musiał zamawiać projekt przyłacza wodociągowego żeby sobie dalej pociągnąć rurę wodną i ponownie dawać do wodociągów ten projekt do uzgodnienia?

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    To przyłącze "obecnie wykonane" musisz zainwentaryzować, dokonac odbioru aby podpisac umowę i otrzymać licznik itp. Czyli na mapie do celów projektwych pod przyszły budynek przyłacze do studzienki wodomierzowej już będzie widoczne. Projektowany budynek otrzyma przyłącze w32 lub w40 od istniejącej studzienki wodomierzowej. Zero problemów.. Chyba ,że przyoszczędzisz, nie zlecisz inwentaryzacji, to bedziesz miał kłopoty, Bo mozesz dostać inne warunki, poten kłopot ze zmianą warunków itd.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony