dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PatrykAgnieszka

    Zarejestrowany
    Jun 2021
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-134
    Posty
    20

    Domyślnie Piony kanalizacyjne

    Witajcie,

    Jestem w trakcie budowy domu i zorientowałem się, że w projekcie mam aż 4 piony, które wychodzą ponad połać dachu:

    Pion K4 zawiera jedynie zlewozmywak i zmywarkę. Czy jest konieczność wyprowadzania tam pionu aż nad połać? Czy można zastosować inne rozwiązanie, bo trochę mi to rozwiązanie będzie ciężko zrealizować.

    Pozdrawaim

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Piony.JPG
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	54,4 KB
ID:	462071

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    Jaka jest średnica rury. Idzie 160 a następnie po rozwidleniu do K3 i WC jest zamazane. Poza tym jest to kuchnia ze zlewem i zmywarka są oddalone od gøównej nitki wiec napowietrzenie w jakiejś jest konieczne.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PatrykAgnieszka

    Zarejestrowany
    Jun 2021
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-134
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Jaka jest średnica rury. Idzie 160 a następnie po rozwidleniu do K3 i WC jest zamazane. Poza tym jest to kuchnia ze zlewem i zmywarka są oddalone od gøównej nitki wiec napowietrzenie w jakiejś jest konieczne.
    Od WC gdzie jest K3 idzie już 110 do kuchni. Można to napowietrzenie rozwiązać jakoś inaczej niż pionem do dachu. Mało mi ten pion tam pasuje

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał PatrykAgnieszka Zobacz post
    Od WC gdzie jest K3 idzie już 110 do kuchni. Można to napowietrzenie rozwiązać jakoś inaczej niż pionem do dachu. Mało mi ten pion tam pasuje
    Niech hydraulik zrobi poziom 160 do samej kuchni wtedy nie będzie potrzebny żaden pion napowietrzający ani automatyczny napowietrznik pod zlewem.
    W posadzce na wyjściu zredukuje kolankiem na 100 ze 100 potem na 50 i do góry do zlewozmywaka pod który podłączy zmywarkę.
    Nie ma najmniejszych szans aby to nie działało, pompa zmywarki usunie wszelkie pozostałości z rury 160 więc o zastoje nie trzeba się również przejmować - (sprawdzone przez użytkownika - 11 lat bez żadnych problemów - spadek 2% długość rury 7m do WC ostatnio korzystałem z endoskopu hydraulicznego i sobie sprawdzałem rury.
    Pozdrawiam.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony