dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie fuszerka przy ociepleniu - proszę o poradę

    Witam

    Przez obecną sytuację jaka panuje w ogrzewaniem postanowiłem w końcu ocieplić dom, wybrałem ekipę z polecenia bo i chciałem to zrobić jak najszybciej przed zimą i to był błąd... duży...

    W trakcie ocieplania byłem po za domem przez dwa miesiące dopiero wróciłem i spojrzałem na wykonanie ocieplenia... heh dom około 200m2 wybudowany jakoś w latach 60-70, grube ściany

    Jak było robione:

    - Styropian 15cm
    - Brak kołkowania
    - Wszystko na placki bez ramek
    - Brak od spodu listy startującej
    - Styropian od spodu niczym nie zabezpieczony
    - Szpary od spodu między Styropianem a ścianą
    - Co do miejsca miedzy łączeniem się ocieplenia dachu a ocieplaniem to jeszcze nie miałem jak sprawdzić ale domyślam się że jest tak samo

    Prosiłem żonę o to żeby sprawdzała pirometrem ściany jak się rozpoczął sezon grzewczy czy są jakieś zyski po ociepleniu i na ścianach skacze temperatura przy grzaniu 20C rano 16-17C

    I teraz nie wiem od czego zacząć zima się zaczyna powoli... zapikować na szybko wszystkie miejsca od spodu ?

    Co byście zrobili ?

  2. #2

    Domyślnie

    Piana od dołu (tam gdzie powinna być listwa startowa) i od góry (łączenie z dachem) i będzie OK. Generalnie chodzi o to, by uwięzić powietrze pomiędzy styropianem a ścianą.
    ***** ***

  3. #3

    Domyślnie

    Tynk już jest położony? Jeśli nie, to dodaj kołki + piana jak wspomniał mistalova
    Pamiętaj, że izolacja dachu powinna szczelnie łączyć się z izolacją ścian + szpara wentylacyjna w izolacji dachu.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radgar Zobacz post
    Przez obecną sytuację jaka panuje w ogrzewaniem postanowiłem w końcu ocieplić dom, wybrałem ekipę z polecenia bo i chciałem to zrobić jak najszybciej przed zimą i to był błąd... duży...
    Niekoniecznie to że chciałeś jak najszybciej to był błąd, tak po prostu wiele ekip tak robi i ma przeświadczenie że robią zgodnie ze sztuką.
    Sam mam styropian na placki bez ramek (chociaż nie mam szpar na dole między styropianem a ścianą), a roboty nie były robione w pośpiechu, ekipa demonstrowała nam, że styropian na placki trzyma się bardzo dobrze i mówili nam, że specjalnie nie dają listwy startowej (nie pamiętam uzasadnienia), mamy tylko uszczelnione na dole pianką, zasiatkowane i zaciągnięte klejem.
    Nie bronię tego sposobu wykonania, chcę tylko powiedzieć że nie pluj sobie w brodę że źle wyszło, bo chciałeś szybko.
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony