Witam wszystkich forumowiczów,
zwracam się z prośbą o pomoc, gdyż mija już 3 miesiąc po pomalowaniu ścian w pokoju i nie mogę pozbyć się duszącego, specyficznego zapachu. Przed wyborem farb oczywiście natrafiłem na wątek o "cuchnących ścianach" najczęściej spowodowanych użyciem śnieżki grunt i producent w momencie wystąpienia takiego problemu (który występował przy różnych farbach) zalecał przemalowanie właśnie magnatem ceramic. Ja żeby uniknąć takiego problemu od razu zakupiłem farby magnat ale nic to nie dało.
Opiszę jak wygląda budowa ściany i jakich materiałów wykonałem:
pustak działowy ceramiczny -> tynk cementowo-wapienny z worka optimax -> unigrunt atlas/knauf universalgrund ->masa szpachlowa knauf super finish -> unigrunt knauf superfinish -> farby (sufit magnat creative white, ściany magnat ceramic 3 kolory). Zauważyłem, że w zależności jaki kolor poszedł to zapach ściany jest różny. Najbardziej chemiczny i duszący jest na kolorze C32 błękitny topaz. Farby przed malowaniem wymieszałem, nie śmierdziały wszystko było z nimi ok, standardowy zapach farby ceramicznej. Pokój wietrzony wielokrotnie, używałem też oczyszczacza z jonizacją i nic. Po wejściu do pokoju bucha zaduch, zapach dusząco-chemiczny. Jak powącha się poszczególne ściany to właśnie na C32 czuć najmocniej.
Dzwoniłem do producenta ale żadnej konkretnej pomocy nie otrzymałem. Czy macie jakiś pomysł co z tym zrobić? Spróbować to przemalować inną farbą? Generalnie większość tych ścian malowanych magnatem ceramicznym wydaje dziwny zapach, ale na tych jasnych trzeba nos przyłożyć do ściany a w pokoju z C32 wystarczy do niego wejść i czuć od razu.