Hej

Prośba do doświadczonych kolegów ktorzy siedza w temacie. Bylo u mnie kilku fachowcow, ale kazdy przedstawia inna wizje, żadna wizja sie nie powtorzyła. Po konsultacji z technicznym od wsumie wentylacji, kolega to robi ale powiedział ze przy DGP moze byc inaczej zebym sie poradzil.

Wiec tak, kominek juz jest 11kw.
Chce dodać rozprowadzenie ciepłego powietrza na pietrze. Wielkość około 110mkw. Ilość pomieszczeń tak jak na obrazku.

1. Wszystkie linie na rurach fi 150
2. Filtr siatkowy + zestaw nawiewny Banana 3 lub ANeco 3 tu licze na pomoc w wyborze.
3. Rozdzielacz 150 / 3x 150
4. I tu właśnie kolega mi mowi zeby zasosowac 3 przepustnice po jednej na każdym z głównych odejść od rozdzielacza a następnie przed każdy z anemostatow zeby dodatkowo regulować przepływ.

Ponizej schemat.
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dgp-DOM.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	79,7 KB
ID:	462092

Jeden z panow co byl na ogledzinach proponowal zastosowac zamiast trojnikow przy odejciu puszki rozprezne. Nie wiem jaki mialo by to sens.

Generalnie bede wdzieczny za kazda podpowiedz bo iel fachowcow tyle opini i pomyslow..... a rostszal cenowy tez.... od 9k do 15k z materialem.
Wiem jedno ze chce to na rurach stalowych spiro z ociepleniem. Bo strcyh jest jako graciarnia i jak wstawie te elastyczne to raczej predzej czy pozniej beda zgniecione....

Koledzy dzięki za podpowiedzi.