dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Folie w płynie Soudal, piana montażowa a zima

    Dzień dobry,

    posiadam okna zamontowane z wykorzystaniem piany montażowej, planowałem ją zabezpieczyć z wykorzystaniem produktów Soudal LQ oraz Hybrid. Niestety, najprawdopodobniej nie zdążę wykonać zabezpieczenia od strony zewnętrznej (producent zaleca minimum +5 stopni Celsjusza), a więc będe musiał zrobić to na wiosnę. Czy piana montażowa w okresie do wiosny zostanie mocno zdegradowana? czy będzie konieczność wymiany całości pianki? czy tylko ewentualnego uzupełnienia ubytków?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kokonen Zobacz post
    Dzień dobry,

    posiadam okna zamontowane z wykorzystaniem piany montażowej, planowałem ją zabezpieczyć z wykorzystaniem produktów Soudal LQ oraz Hybrid. Niestety, najprawdopodobniej nie zdążę wykonać zabezpieczenia od strony zewnętrznej (producent zaleca minimum +5 stopni Celsjusza), a więc będe musiał zrobić to na wiosnę. Czy piana montażowa w okresie do wiosny zostanie mocno zdegradowana? czy będzie konieczność wymiany całości pianki? czy tylko ewentualnego uzupełnienia ubytków?
    Kup najtańszą farbę elewacyjną i pomaluj piankę.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kokonen Zobacz post
    Czy piana montażowa w okresie do wiosny zostanie mocno zdegradowana? czy będzie konieczność wymiany całości pianki? czy tylko ewentualnego uzupełnienia ubytków?
    Nie wiem, co ma Pan na myśli używając pojęcia "degradacja", ale moim zdaniem powierzchniowa korozja pod wpływem promieniowania UV jest mniej ważna od znaczącej utraty przewodności cieplnej na skutek dyfuzji. Co prawda w niskich temperaturach proces będzie zachodził wolniej nie mniej będzie zachodził, a przy tak cienkiej warstwie może Pan przyjąć, że po 8 - 10 tygodniach Pańska pianka straci połowę swoich właściwości w zakresie izolacyjności cieplnej. W tym względzie pomalowanie pianki farbą nic nie zmieni.
    PRO QUALITY

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Nie wiem, co ma Pan na myśli używając pojęcia "degradacja", ale moim zdaniem powierzchniowa korozja pod wpływem promieniowania UV jest mniej ważna od znaczącej utraty przewodności cieplnej na skutek dyfuzji. Co prawda w niskich temperaturach proces będzie zachodził wolniej nie mniej będzie zachodził, a przy tak cienkiej warstwie może Pan przyjąć, że po 8 - 10 tygodniach Pańska pianka straci połowę swoich właściwości w zakresie izolacyjności cieplnej. W tym względzie pomalowanie pianki farbą nic nie zmieni.
    Jaki jest realnie czas na zabezpieczenie pianki? Ja piankę od zewnątrz zabezpieczyłem taśmami (soudal UV) po 4 dniach od montażu. Teraz zabieram się za te od środka (membrana soudal lq).

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kirin Zobacz post
    Jaki jest realnie czas na zabezpieczenie pianki? Ja piankę od zewnątrz zabezpieczyłem taśmami (soudal UV) po 4 dniach od montażu. Teraz zabieram się za te od środka (membrana soudal lq).
    Nikt nie wyznaczy czasu "na zabezpieczenie" pianki, trzeba przyjąć, że im szybciej, tym lepiej. Pianka, jak każda inna rzecz, zaczyna się starzeć i traci właściwości od chwili jej użycia.
    PRO QUALITY

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kokonen Zobacz post
    Dzień dobry,

    posiadam okna zamontowane z wykorzystaniem piany montażowej, planowałem ją zabezpieczyć z wykorzystaniem produktów Soudal LQ oraz Hybrid. Niestety, najprawdopodobniej nie zdążę wykonać zabezpieczenia od strony zewnętrznej (producent zaleca minimum +5 stopni Celsjusza), a więc będe musiał zrobić to na wiosnę. Czy piana montażowa w okresie do wiosny zostanie mocno zdegradowana? czy będzie konieczność wymiany całości pianki? czy tylko ewentualnego uzupełnienia ubytków?
    Okna miałem montowane na zimę, folię w płynie (Tytan WINS) nakładałem dopiero na wiosnę jak tylko warunki pozwalały. Piana uległa degradacji powierzchniowej, jednak po ścięciu jej tuż przed aplikacją masy ukazała się zdrowa powierzchnia. Tylko tu uwaga, bo trzeba przypilnować pianowania, bo piana musi solidnie wychodzić poza lico ściany na całym obwodzie ramy.
    U mnie, mimo nawet zwracania montażystom uwagi pianę aplikowali delikatnie mówiąc oszczędnie. Okazało się więc później, że są punkty, w których nie da się piany tak normalnie ściąć, bo jej powierzchnia jest zagłębiona. W dwóch najgorszych miejscach, gdzie ubytki miały największą powierzchnię wydłubałem zdegradowaną piankę nieco głębiej i uzupełniłem nową.
    Od środka nie było tak źle, pianę aplikowano trochę dokładniej, dodatkowo szyby blokują część UV, więc sama powierzchnia piany tylko ledwo co delikatnie zmieniła barwę.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony