dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar gargamello
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Kunów
    Kod pocztowy
    27-415
    Posty
    22

    Domyślnie Proszę mi podać jakiej firmy centrale to górna półka wśród producentów.

    Górna półka rekuperatorów, kilka modeli poproszę. Czyli np "bmw, volvo, ferrari". Coś w tym stylu.
    Chce zamontowac i kupić rekuperacje do domu 103m2, ale glowna kwestia to antysmog. Wiec pewnie jakis zapas sprzęzu do fitlrow cyz to wlasnej produkcji czy gotowcow, mozliwosc wspolpracy z czujnikami.
    Przeczytałem sporo tu na forum, ale mam straszny metlik z tej wiedzy.


    Za kazda konstruktynwa rade od "starszych" i mądrzjeszych z gory dziekuje.
    Ostatnio edytowane przez gargamello ; 14-11-2022 o 11:04

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał gargamello Zobacz post
    Górna półka rekuperatorów, kilka modeli poproszę. Czyli np "bmw, volvo, ferrari". Coś w tym stylu.
    Chce zamontowac i kupić rekuperacje do domu 103m2, ale glowna kwestia to antysmog. Wiec pewnie jakis zapas sprzęzu do fitlrow cyz to wlasnej produkcji czy gotowcow, mozliwosc wspolpracy z czujnikami.
    Przeczytałem sporo tu na forum, ale mam straszny metlik z tej wiedzy.


    Za każda konstruktywna rade od "starszych" i mądrzjeszych z gory dziekuje.
    Zagraniczne: Swegon, Systemair, Vallox, Flexit, Salda, Ventia
    Polskie: Thessla, Requnet
    Ja wykluczam wszystkich producentów, którzy składają centrale głównie z komponentów od zewnętrznych dostawców
    Jeśli producent centrali kupuje automatykę od zewnętrznego dostawcy, to znaczy że zapewnia wsparcie serwisowe tylko do czasu gdy nie zmieni dostawcy lub wprowadzi nowego modelu urządzeń.

    Inna sprawa, że nie wskazałbym nigdy konkretnego modelu jako "topowy"
    Każdy ma inne oczekiwania od wentylacji

    Przykładowo - jeśli ktoś planuje w domu zrobić system VAV - taki abstrakcyjny przykład - ty centrala Systemair ma do takiej funkcji najlepiej przygotowaną automatykę.

    Jeśli masz miejsce na dodatkową filtrację wstępną (dużą skrzynia z dużym filtrem) - to nie trzeba pod ten cel przewymiarować urządzenia.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar gargamello
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Kunów
    Kod pocztowy
    27-415
    Posty
    22

    Domyślnie

    Miejsce mam, nie rozumiem co powoduje dostępność miejsce, że nie musze przewymiarowywać urządzenia ? Jak to rozumieć?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gargamello Zobacz post
    Miejsce mam, nie rozumiem co powoduje dostępność miejsce, że nie musze przewymiarowywać urządzenia ? Jak to rozumieć?
    Duży filtr wstępny (np kieszeniowy 592x287x600) generuje opory rzędu 5 - 10 Pa (300 - 400 m3/h) i to w klasie filtracji F7-F9
    Więc jak masz miejsce, to nie ma sensu przewymiarować centrali na potrzeby dodatkowego sprężu.
    Im większe urządzenie tym wyższy bieg minimalny, a na potrzeby wentylacji pustego domu wystarczające są wydajności rzędu 50 m3/h.

    No chyba, że pracujesz z domu... to zignoruj powyższe.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar gargamello
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Kunów
    Kod pocztowy
    27-415
    Posty
    22

    Domyślnie

    Jaki model od systemair byś polecał, czy każdy od nich model ma tą autoamtykę na najwyzszym poziomie w porownaniu z konkurencja? (nie wiem na co patrzeć pod tym względem)?

  6. #6

    Domyślnie

    Wszystkie ich centrale oparte są o tą samą automatykę.
    Ja polecam wyłącznie modele z obrotowym wymiennikiem ciepła.
    Te z przeciwprądowym już nie.
    W takim przypadku lepiej wziąć coś z Ventia lub Thessla. z wymiennikiem ERV
    Jeśli o automatykę chodzi, to między tymi producentami różnice są symboliczne i patrząc wyłącznie od tej strony nie wskazałbym żadnego faworyta.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony