dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Jaki klej do Plytek?

    Czesc zaczalem ukladac gres w pomieszczeniach gospodarczych - 30x30 techniczny Paradyz uzywalem kleju Atles GLE ze wzgledu na cene 22zl za worek 22,5kg.

    Zostal mi do ulozenia gres w garazu - ten sam techniczny 30x30 i pytanie czy zaprawa klejowa Atlas GLE wystarczy czy potrzeba czegos lepszego, a moze da sie to zrobic czyms tanszym?
    Dalej mam do ulozenia plytki na scianach 25,40, 30x60 oraz podlogowe 60x60.
    Nawet wedlug producemta ten klej co uzywam jest za slaby wiec jaki wybrac.
    Jaka jest dobry producent kleju?
    Jaki klej kupic zeby nie przeplacici?

    Czy Atlas GLE wystarczy do garazu, gdzie beda wjezdzac ponad 2 tonowe auta?
    Czy CERESIT CM 16 jest dobrym klejem i jest ok na sciany i podlogi w formatach jakie chce ulozyc? (jest za 39zl/25kg)
    Moze kupic cos innego?

    Czy Kreisel Gres Multi 105 jest ok? wychodzi chyba najtaniej z C2 - 30zl/25kg
    Ostatnio edytowane przez Piekarnik ; 15-11-2022 o 13:22

  2. #2

    Domyślnie

    CM 16 jest dobrym klejem, podobnie jak H40, ale ten jest drogi.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.278
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    CM 16 jest dobrym klejem, podobnie jak H40, ale ten jest drogi.
    Różnica taka, że H40 jest S1, a CM 16 nie - więc nie ta liga.
    I do dużych obciążeń S1 jak najbardziej wskazane.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Różnica taka, że H40 jest S1, a CM 16 nie - więc nie ta liga.
    I do dużych obciążeń S1 jak najbardziej wskazane.
    Klasyfikacje klejow mniej wiecej kojarze, do nieogrzewanej kotlowni (bedzie stala pompa ciepla, a rury ogrzewania ida w warstwie izolacji posadzki) uzylem Atlasa GLE, bo tani i wedlug karty sie nadaje.

    Pytanie co do miejsc gdzie bedzie podlogowka - ale niskotemperaturowa, dom dobrze zaizolowany (~40KW na m2), wiec nie spodziewam sie jakiegos mocnego grzania podlogi, a utrzymywanie ciepla.

    Rozumiem, ze najlatwiej kupic jakis super klej jak H40 za 70zl za worek i robic nim wszystko - ale po co wydawac tyle pieniedzy i to jeszcze w tych czasach.

    Mam do wyklejenia okolo 45m2 podlogi czesc nieogrzwwana z 60x60 (spizarnia), czesc ogrzewana z plytkami 30x30 (garaz) - tu gres
    i okolo 50m2 scian plytkami do scian - 25x35 i 30x60.
    Spokojnie na to pojdzie 12 workow kleju. Moge zaplacic 840zl za H40 albo np 6 workow CM 11 Plus po 30zl i 6 workow CM 16 na podlogowke po 40zl i wyjdzie 2 razy taniej, bo 420zl i ta druga opcja podoba mi sie bardziej - tym bardziej, ze teraz pisze o klejeniu plytek w gospodarczych pomieszczeniach, a pozniej przyjdzie kuchnia, lazienki czy przedzionek z ladnymi plytkami, czy tarasy. gdzie tez bede chcial oszczedzic, ale tam bedzie wszystko musialo byc super, a jak peknie mi plytka w totlowni czy garazu to nic sie nie stanie.

    Czytam opinie na internecie i sporo jest ludzi, ktorzy pisza, zeby brac wlasnie super klej S1, bo jest super - tylko po to sa normy, zeby nie brac produktow na wyrost - tylko na powyzszym przykladzie roznica w cenie juz jest dwukrotna.
    Patrzac na karty produktow i opinie ktore sa w mniejszosci, ale sa S1 jest niepotrzebny jak sie nie kladzie mega formatow, a tego ja nie planuje.
    Ostatnio edytowane przez Piekarnik ; 16-11-2022 o 10:11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony