dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Dany9

    Zarejestrowany
    Nov 2022
    Skąd
    Włocławek
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    2

    Domyślnie Wilgoć w łazience - proszę o pomoc

    Witam, mam problem ponieważ w łazience 3x3 zaczyna wychodzić pleśń na suficie oraz pokazuje sie na rolatach od okna. Korzystałem doraźnie z Pufas jednak nie o to chodzi aby zasmrodzić co kilka dni łazienkę.

    Łazienka nie ma żadnej wnetylacji. Jedno okno. Jest po remoncie - wszystko jest w płytkach poza sufitem.

    Nad łazienka jest ocieplony niedawno stropodach(około 50 cm przestrzeni) - ocieplenie wełną celulozową.

    Na dniach planuje zrobić wentylacje tej przestrzeni w stropodachu - zrezygnowałem z kominków wentylacyjnych ponieważ nie chcę naruszać dachu i będę wykonywał wentylacje w bocznych ścianach.

    Przychodzi mi pewien pomysł, a mianowicie Wentylator łazienkowy montowany w suficie z wyprowadzeniem przez ścianę na zewnątrz... Czy to dobry pomysł ?

    Druga opcja do wyprowadzenie w komin jednak tutaj rura od wentylatora do komina była by dość długa ~ 10m ... czy to nie za daleko ?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dany9 Zobacz post
    Przychodzi mi pewien pomysł, a mianowicie Wentylator łazienkowy montowany w suficie z wyprowadzeniem przez ścianę na zewnątrz... Czy to dobry pomysł ?
    Lepsze, niż nic.

    WG do działania potrzebuje kominów - im wyższy komin i większa różnica temperatur, tym większy ciąg kominowy. Dlatego w zimie WG działa (często nawet zbyt sprawnie) a latem nie działa.
    Więc jak rezygnujesz z kominów, to potrzebujesz wentylacji mechanicznej. Najlepiej z odzyskiem ciepła - czyli zainteresuj się rekuperacją. Szkoda, że robiąc remont zrezygnowałeś z wentylacji - za błędy trzeba płacić. Brak wentylacji przy nieszczelnych domach i starych oknach często uchodził prawie na sucho (choć grzyb i pleśń też nie były wyjątkowymi sytuacjami). Przy szczelnych oknach robi się zawsze tragedia. W innych pomieszczeniach masz chociaż nawiewniki w oknach? Bo jak nie, to jak ma zostać uzupełnione powietrze wyciągnięte przez wentylator?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 16-11-2022 o 10:21

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Dany9

    Zarejestrowany
    Nov 2022
    Skąd
    Włocławek
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    2

    Domyślnie

    Jest dom budowany własnoręcznie przez teścia i jego tatę. Dom powstał na początku lat 90. W innych pomieszczeniach jest dostęp do komina i jest tam wentylacja mechaniczna. Temat został spaprany właśnie w łazience. Czytałem o rekuperacji jednak to zbyt małe pomieszczenie ... Łazienka jest na piętrze i jedyna opcja na obecną chwilę to przechodzić przez sufit ...
    Pytanie:
    1. Czy ma to jakiś sens ?
    2. Przechodzić przez sufit a później wyjście ściana boczna
    3. Przez sufit i ciągnąć rurę do komina jednak będzie ona w poziomie szła po stropie jakieś 7-10 metrów

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony