dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Barteklok

    Zarejestrowany
    Nov 2022
    Skąd
    Nowy Dwór Gdański
    Kod pocztowy
    82-100
    Posty
    2

    Domyślnie Przesunięcie drzwi proszę o poradę

    Witam, chciałbym przesunąć otwór drzwiowy o jakieś 60-70 cm w prawo na poddaszu. Moję pytanie jest takie jak zrobić to żeby było technicznie dobrze ścianka ma 12cm. Chodzi mi jak rozwiązać sprawę z nadprożem gdzieś wyczytałem żeby może zrobić bruzdę na kątowniki stalowe i na zaprawę je tam wkleić. Jeżeli to jest dobra metoda jakie to musiałyby być kątowniki?

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Barteklok

    Zarejestrowany
    Nov 2022
    Skąd
    Nowy Dwór Gdański
    Kod pocztowy
    82-100
    Posty
    2

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Wklejenie kątowników dotyczyło pewnie wiązania ściany z częścią domurowaną po przesunięciu.
    Kątowniki zastąpił bym w tym wypadku 3 - 4 prętami zbrojeniowymi które umieścimy w ścianie wiercąc na poziomie spoiny nowej domurowanej części tak aby była ona związana ze starą ścianą stanowiąc jej kontynuację.
    Nadproże jednak trzeba najpierw wyciągnąć a następnie umieścić na nowym miejscu lub zastąpić je dłuższym o ok 0,7 - 1 m odpowiednikiem.
    Poza tym przesunięcie o 60 - 70 cm wiąże się z korektą instalacji oświetleniowej której włącznik znajduje się po prawej stronie.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 16-11-2022 o 13:52
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony