dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Blokowanie hałasu psa przez drewniane ogrodzenie?

    Czy ktoś ma doświadczenie w dodawaniu tektury falistej lub plastiku do drewnianego ogrodzenia zapewniającego prywatność w celu zablokowania hałasu? Sąsiad ma okropne małe psy i szukam sposobu, aby przynajmniej zredukować hałas psa przez ogrodzenie. Nie stać mnie na zbudowanie muru z bloków omegle xender. Chętnie poznam Wasze doświadczenia w tym zakresie, jestem otwarty również na inne propozycje.
    Ostatnio edytowane przez ogansemoi ; 30-11-2022 o 11:11

  2. #2

    Domyślnie

    Cześć. Co prawda nie mam doświadczenia w tekturach falistych itp ale mam doświadczenie z psami sąsiadów... Sąsiad ma ogólnie wielką działkę, około 2 hektarów. Część dla psów stanowi las, jest to większość działki. Graniczy ze mną. Sąsiad ma dom i podwórko na końcu tej działki, na części mieszkalnej ma rozciągnięty pastuch elektryczny i te psy tam mu nie wchodzą i nie przeszkadzają. Chciałem nawet zainwestować w pastuch aby jednak nie podchodziły do granicy ze mną (granica dla nich interesująca bo obok mnie jest ulica gdzie chodzi sporo osób, z psami itp, dlatego najczęściej te psy tu urzędują) Pastuch okazał się słabym pomysłem gdyż musiałbym kopać po terenie sąsiada kilkaset metrów aby dołączyć jakoś to do jego instalacji. No nic, próbowałem naprawdę różnych myków aby te psy przestały szczekać po nocach, w dzień to mi to zupełnie nie przeszkadza ale potrafią szczekać czasami całą noc bo gdzieś tam 100 metrów dalej przechodzi sobie dżdżownica lub wiewiórka. ..

    W końcu znalazłem rozwiązanie. Wykorzystałem głośnik bluetooth postawiony przy granicy z sąsiadem. Jedyne co powodowało, że psy przestawały szczekać to to:
    https://www.youtube.com/watch?v=l4CmkmAtdaw

    Po prostu jak słyszałem, że szczekają w nocy bez powodu to odpalałem im to, uciekały na drugi koniec działki. Za każdym razem jak tylko pojawiał się nocny szczek to robiłem to znowu. Doszły już do takiego etapu że słysząc początek tego nagrania to już uciekały. Oczywiście nie katowałem ich tym cały czas aby w ogóle nie podchodziły do granicy bo ja je bardzo lubię. Po prostu reagowałem na szczekanie bez powodu. Poświęciłem trochę czasu ale teraz jest cisza jak makiem zasiał. Oduczyły się bezsensownego szczekania.
    69m2 powierzchnia użytkowa, poddasze nieogrzewane. 100% podłogówka. Ściany beton komórkowy Energo, Okna 3 szybowe. Podłoga 18 cm grafit 0.31. Ściany docelowo grafit 0.31. Strop 30 cm wełna 0.33 Rekuperacja z odzyskiem ciepła. CWU 200 litrów. Ogrzewanie Panasonic Aquarea 3kw. 1 osoba.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony