dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Question Kuchnia usytuowana daleko od pionu kanalizacyjnego

    Witam wszystkich.

    Przymierzam się do zakupu mieszkania w nowym bloku budowanym przez dewelopera.
    Domyślny układ nie do końca odpowiada mi i żone, więc chcielibyśmy wprowadzić w nim kilka zmian, między innymi całkowicie przenieść kuchnię.

    Układ mieszkania proponowany przez dewelopera znajduje się na obrazku poniżej:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	310586773_686735859442530_7597919841137055872_n.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	20,5 KB
ID:	462176

    Kuchnia znajduje się w dolnym segmencie mieszkania i jest częściowo odseparowana od salonu.
    Chcemy wyrzucić ściankę działową pokoju przylegającego do salonu i przenieść go w miejsce, gdzie planowana była kuchnia usuwając także drugą toaletę.

    Po zmianach mieszkanie wyglądałoby następująco:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	315534655_531491685507094_130851676204843856_n.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	19,2 KB
ID:	462177

    O ile doprowadzenie wody oraz prądu nie będzie tu większym problemem, o tyle problem może pojawić się z doprowadzeniem wylotu okapu i odpływu ze zmywarki/zlewu do pionu. Sanitaria byłyby zamontowane mniej więcej w miejscu zielonego kółka, a pion będzie w okolicach czerwonego. Miejsca dzieli około 7 metrów odległości i po drodze kończy się ściana, na rzecz holu.

    Wyczytałem w Internecie, że rura od okapu nie powinna być zbyt długa, czy doprowadzenie jej do pionu także będzie problematyczne? Sufit i tak będzie podwieszany, więc kwestię estetyczną w tym wypadku można pominąć.

    W jaki sposób mogę zrealizować ten plan? Największy problem wydaje mi się być z zachowaniem odpowiedniego spadu prowadząc rurę odpływową do pionu.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w żaden. Chyba, że zrobisz podest na połowie mieszkania by zachować spadki i ukryć rurę kanalizacji

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony