dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Bulgocze w brodziku gdy pralka wypompowuje wode

    Witam.
    Od jakiegos czasu gdy pralka wypompowuje wode to bulgocze mi w brodziku.
    Zaczęło się od tego, ze włosami zapchałam odplyw z brodzika. Osadziły się plytko więc wyciągnęłam je małą szczoteczką. Wtedy pierwszy raz uslyszalam pierwsze bulgotanie bo tego dnia włączyłam pralkę.
    Udroznilam brodzik kretem i woda cały czas bez problemu schodzila. Natomiast cały czas gdy pralka wypompowuje wodę, to bulgocze w tym brodziku. Co wiecej- parę dni temu zauważyłam, że woda w odpływie brodzika widocznie opadla.
    Woda z brodzika dalej schodzi bez problemu, nie czuję smrodu z kanalizacji. Występuje tylko bulgotanie gdy pralka wylewa wodę.
    Dodam, ze brodzik i pralka mają odrebna ruresciekowa, ktora nastepnie wchodzi o wspolnej rury.

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    418

    Domyślnie

    Kup sprężynę do czyszczenia rur. To, że włosy wyciągnięte na początku lub działania "kretem" nie znaczy, że cała rura jest drożna .
    Do tego napisz, czy to blok czy dom? Czasem sąsiad z góry potrafi przytkać rurę kanalizacji, wtedy też brakuje odpowietrzenia całości.

  3. #3

    Domyślnie

    Witam, mam podobny problem - po 6 latach mieszkania z tym, że gdy pralka wypompowuje wodę to bulgocze w wannie i wszystkich zlewach, a niepokojące jest to, że jak spuszczę wodę w WC, to ona nie spływa - dzieje się tak tylko podczas wypompowywania wody z pralki. Pralka ma oddzielny odpływ który wchodzi do jednej rury idącej do szamba. Gdy pralka nie pracuje woda spływa bez problemu.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elizakoc Zobacz post
    Witam, mam podobny problem - po 6 latach mieszkania z tym, że gdy pralka wypompowuje wodę to bulgocze w wannie i wszystkich zlewach, a niepokojące jest to, że jak spuszczę wodę w WC, to ona nie spływa - dzieje się tak tylko podczas wypompowywania wody z pralki. Pralka ma oddzielny odpływ który wchodzi do jednej rury idącej do szamba. Gdy pralka nie pracuje woda spływa bez problemu.
    Zajrzyj na dach czy masz odpowietrzenie sprawne

    EDYTA : widzę że masz mieszkanie więc trzeba zgłosić do administracji , pewnie masz gniazdo na dachu
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Przyczyny mogą być dwie - jedna to opadnięcie syfonu czy to zlewu czy brodzika tzn objawem jest właśnie opadniecie poziomu wody w syfonie - nie powoduje to wydostania się gazów jednak gdy inny "odbiornik" ma zrzut wody większy to zasysa przez tak niski syfon powietrze do instalacji kanalizacyjnej.
    Drugą przyczyną jest zdławienie napowietrzenia/odpowietrzenia kanalizacji tzw wysoki "pion kanalizacyjny na dachu" tutaj przyczyną może być uszkodzona membrana zaworu napowietrzającego, zatkany otwór(ptaki) rury odpowietrzającej lub bardzo często nagromadzenie się zastoin w trójniku instalacji gdzie wyprowadzona jest rura pionu napowietrzającego. - czyszczenie, oględziny usunięcie nieprawidłowości usuwa definitywnie problem.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony