dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Vitodens 100-w + VITOCONNECT 0T2 + VITOTROL 100 OT1

  1. #1

    Domyślnie Vitodens 100-w + VITOCONNECT 0T2 + VITOTROL 100 OT1

    Dzień dobry,

    posiadam piec Viessmann Vitodens 100w (starsza generacja, bez czarnego panelu na dole).
    Chciałem zamontować do niego automatyzację i serwisant polecił mi zestaw VITOCONNECT 0T2 + VITOTROL 100 OT1.
    Mam z nim kilka problów i chciałbym zaczerpnąć porady u ekspertów.

    1. Ustalanie temperatury na wody - po zamontowaniu Vitoconnecta ta funkcja została zablokowana - temperaturę ustawia automat na podstawie - i właśnie tutaj pytanie - czego? Oczywiście na pewno na podstawie termostatu pokojowego z Vitotrola, ale chyba nie tylko - miałem sytuacje np. w pokoju temperatura 19.1 temperatura oczekiwana 20 i raz piec startuje a raz nie. Nie mam podpiętego czujnika temperatury zewnętrznej, chyba że piec dostaje informację o temperaturze na dworze z ViCare - tam jest podana?

    2. Czujnik temperatury zewnętrznej - - czy przy takim zestawie jak mam, czujnik temperatury zewnętrznej pomoże mi w czymś? Czy całe sterowanie i tak przejmie Vitoconnect na podstawie temperatury zadanej na termostacie pokojowym?

    3. Podgrzewanie wody - Obecny zestaw pozwala mi ustawić harmonogram grzania wody użytkowej i to jest fajne, ale problem pojawia się wtedy jak np. jestem w domu w trakcie cyklu wyłączonego i potrzebuję zagrzać wodę, aplikacja nie pozwala mi włączyć tego na żądanie (np. tak jak zmiana temperatury pokojowej w przypadku C.O.), jedyne co mogę zrobić o ręcznie przestawić harmonogram w danym dniu, co jest bardzo uciążliwe - czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu?


    Bardzo dziękuję za pomoc z powyższymi pytania,
    Pozdrawiam,
    Łukasz

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    ad1
    Vitortol OT to sterownik OpenTherm-owy który przejmuje władze nad kotlem stad nie mozna na nim dokonywac żadnych nastaw. Temperatura zasilania wyliczana jest przez sterownik na podstawie różnicy miedzy rzeczywistą a wymagana tempraturą w pomieszczeniu. Im większa różnica, czyli im chłodniej w pomieszczneiu poniżej wymaganej temepratury tym wyższa temepratura na zasilaniu kotła.
    ad2
    W tym zestawie czujnik temperatury zewnętrznej da jedynie odczyt w wartości w aplikacji, nie bedzie on nigdzie uwzględniany w pracy urzadzenia.
    ad3
    Nalezy odpowienio skorygowac harmonogram
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #3

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    dziękuję za odpowiedź.
    W takim wypadku, czy przy takim piecu jaki mam istnieje możliwość zakupu innych sterowników, termostatów, które by pozwoliły na wybór krzywej oraz włączenie grzania wody na żądanie?

    https://www.youtube.com/watch?v=wBn1KQP2iGA
    Na tym filmie, specjalista Viessmann pokazuje, że może być jednocześnie termostat wewnętrzny oraz czujnik temperatury zewnętrznej i wtedy może wybrać krzywą grzewczą.

    Dla takiego pieca jaki zestaw automatyzacji będzie najbardziej optymalny kosztowo, w sensie najlepiej będzie sterował piecem i spalaniem gazu? To co mam tj. VitoConnect + Vitotrol czy może jakieś inne komponenty?

    Pozdrawiam,
    Łukasz

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    musiałbym znac dokładnie model kotła (na tabliczce znamionowej np B1HA, WB1C....)
    Starsze Vitodensy 100 posiadały uprosczone sterowanie pogodowe ograniczone do jednej krzywej grzewczej o nachyleniu 1.4 . Prosze zerknąć w projekt swojej instalcji na jakie parametry była ona zaprojektowana wtedy będzie można jednoznacznie powiedzieć czy ta krzywa bedzie własciwa.
    Oczywiście zawsze można podłączyć zewnętrzny sterownik po szynie OpenTherm i z jego poziomu ustawić dowolną krzywą.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  5. #5

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    próbowałem znaleźć tą tabliczkę znamionową, ale nie wiem w którym ona jest miejscu..
    Pisze Pan, że jak dołączę czujnik temperatury zewnętrznej to będę mógł zmienić krzywą grzewczą i wtedy VitoConnect będzie działał od innej krzywej?

    Dodatkowo, odnośnie samego VitoConnect i VitoTrola - napisał Pan, że urządzenie dostosowuje temperaturę na podstawie różnicy temperatur w pokoju i oczekiwanej. Robiłem trochę obserwacji i albo mój VitoTrol jest wadliwy, albo on działa jak chce...

    Na przykład:
    Temperatura w pokoju była 19.1 , tempeartura oczekiwana 20.
    Piec zdał temperaturę 36 stopni i się nie włączał, więce nie mógł dogrzać do oczekiwanych 20 stopni.

    2 przykład:
    Temperatura w pokoju 19 ,temperatura oczekiwana 19, piec zadał temperaturę 54 stopni, w przypadku kiedy w sumie nie powinien się włączać bo osiągnął wymaganą temperaturę.

    Czy to jest poprawne działanie?
    Dziękuje,
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	vito.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	16,4 KB
ID:	462466  

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Modul Vitoconnect to moduł komunikacyjny on tylk opośredniczy miedzy aplikacja a kotłem więc nie wprowadza żadnej innej krzyej grzewczej.
    Co do temepratur cięzo mi się wypowiadac bez analizy przy urządzeniu. Zasadę pracy opisałem wczesniej.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony