dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Stecyk87

    Zarejestrowany
    Nov 2022
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-315
    Posty
    2

    Domyślnie Drewniany dom z prefabrykatów- wasze opinie

    Witam wszystkich.



    Zamierzam wybudować niewielki domek o powierzchni maks. 100 m2 i zastanawiam się nad budową domu z prefabrykatów drewnianych. Czy jest ktoś na forum, kto mieszka w takim domku i mógłby się podzielić opinią o takim domu? Mam kilka pytań i może pomożecie rozwiać moje wątpliwości.

    Po pierwsze, czy lepszą opcją jeżeli chodzi o pieniądze jest skorzystanie z oferty firmy produkującej takie domy, żeby wykonała go do stanu deweloperskiego, czy do SSZ i samemu szukać ekipy, które wykończą taki dom.

    Kolejne pytanie jest o ogrzewanie. Czy warto myśleć o ogrzewaniu gazowym, czy jednak ogrzewanie elektryczne i fotowoltaika (wiem, że od tego roku warunki na fotowoltaikę są gorsze) i jeśli ogrzewanie elektryczne to jaki rodzaj, pompa ciepła czy ogrzewanie podłogowe a może jeszcze jakiś inny rodzaj ogrzewania.

    Po trzecie, czy w takim domu hałas roznosi się bardziej niż w domach murowanych.

    I jeszcze pytanie o wzmocnienia ścian. Czy warto zainwestować w wzmocnienie ścian w większej ilości pomieszczeń niż tylko kuchnia, żeby można było powiesić np. szafkę?

  2. #2

    Domyślnie

    Podłączam się do pytania - myślę o takim domu letniskowym całorocznym.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony