dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Podklad 10mm pod panele winylowe

    Witam.

    Nowe mieszkanie, w miare ladna wylewka. W saluuuunie bede mial panele winylowe na klik.
    Plytki wszedzie (lazienka, anexokuchnia, klatka schodowa) sa na wysokosci 17mm.
    Panel ma wysokosc 5mm, podklad pod panele 1,5 mm i brakuje 10mm.
    Wylewki nie chce robic (w calym mieszkaniu jest rowna wylewka, a w innych pokojach beda panele zwykle).
    Jakiego twardego podkladu 10mm (nie stalego - zeby w razie W mozna go bylo zdemontowac) mozna by uzyc, zeby podniesc posadzke o te 10mm?

    Nie ma ogrzewania podlogowego.

    Odnosnie podkladow z wlokien drzewnych pytalem w firmie Steico i odpowiedzieli, ze ich podklady drewnopochodne sie pod winyle nie nadaja.
    Panele sa za ok 200zl za m2, wiec nie chcialbym niewlasciwym podkladem ich zniszczyc .... a rozwiazania szukam juz pol roku .... i na nic nie trafilem.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.296

    Domyślnie

    Z jakiego powodu włókno drzewne nie nadaje się od winyle.
    Przecież nie będziesz ich kleił i może to ich zmyliło.
    Myślę że płyta mdf albo osb się tu nada. Jest dostatecznie twardy aby winyle się nadmiernie nie uginały.
    Połóż 9mm płyty i 1mm podkład ambition pod winyle.
    Pomyślałem też o korku ale chyba za miękki.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziex za odpowiedz ... myslalem wlasnie nad plyta MFP 10mm ulozona plywajaco i na to 1,5 mm podkladu pod winyle .... no ale wole sie jeszcze dopytac i upewnic, czy ktos taki patent zastosowal i czy to dziala.

    A pytanie do Steico brzmialo dokladnie: " Czy posiadacie w swojej ofercie jakis podklad pod panele winylowe montowane na klik o wysokosci ok 10mm?"
    ... i odpowiedz: " W ofercie nie posiadamy takiego asortymentu."

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.296

    Domyślnie

    Taka trochę dwuznaczna odpowiedź

    https://allegro.pl/oferta/podklad-10...YaAvsyEALw_wcB

    lub.

    https://nexterio.pl/72163,Barlinek-P...B&gclsrc=aw.ds

    ale patrząc na powiększenie zdjęcia przedstawiającego bok i strukturę jeśli jest to o czym myślę to faktycznie dla paneli cienkich 7mm podkład będzie zbyt miękki tym bardziej że to 10 mm.

    Odnośnie płyty to musi działać i nic się z panelami nie stanie.
    Jeśli to nowe budownictwo i podłoga jastrych jest gładko zatarty to oczywiście przed płytami MFP folia
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 20-11-2022 o 15:14
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5

    Domyślnie

    Wiadomka.
    Dzieki bardzo za odpowiedzi.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony