dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    GrzB13

    Zarejestrowany
    Nov 2022
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    3

    Domyślnie Wilgoć w drewnianym garażu

    Witam Wszystkich. Jestem nowy na forum więc na wstępie chcę się przywitać.
    Mam takie pytanie, być może ktoś już przerabiał temat. Mianowicie chodzi o to że zrobiłem sobie drewniany garaż na płytkim fundamencie. Posadzki ani płyty nie robiłem. Samochód stoi na ziemi. Gdy zaczynają się zimniejsze dni i jest słonecznie mam bardzo dużo wilgoci. Samochód cały mokry i motor który w nim stoi również. Dodam że garaż nie jest otwierany codziennie bo to garaż na 3-cie auto w domu. Na dachu blachodachówka, dałem folie paroprzepuszczalną potem wełnę 10cm, i na to folię nieprzepuszczalną. Na ścianie można powiedzieć zachodniej w dni takie jak dziś (20.11.22) w nocy był mróz a w ciągu dnia słońce, ściana jest cała wilgotna (mokra). Tu moje pytanie co może być tego przyczyną i jak z tym sobie poradzić? Czy to może przez brak posadzki? Zastanawiam się jeszcze nad ociepleniem ścian wełną ale nie wiem czy nie pogorszę sytuacji.

    Pozdrawiam.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzB13 Zobacz post
    Na dachu blachodachówka, dałem folie paroprzepuszczalną potem wełnę 10cm, i na to folię nieprzepuszczalną.
    Na to czy pod to?

    Najważniejsze, to zrób wentylację.

    Na zimnej powierzchni, jak osiąga punkt rosy, skropli się para. Jak wyjmiesz dobrze schłodzone piwo z lodówki to skropli się nawet, jak masz w domu bardzo suche powietrze. Termoizolacja nawet skromna pomoże - ale nie możesz pozwolić parze wodnej przez nią przeniknąć bo dalej będzie skraplało się na ścianach ale co gorsza zawilgotnieje od tego termoizolacja i lambda się pogorszy a z czasem może pojawić się pleśń i grzyb.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    GrzB13

    Zarejestrowany
    Nov 2022
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    3

    Domyślnie

    Pod blachodachówką jest Folia paroprzepuszczalana. Jeżeli chodzi o wentylację to na ścianach przeciwległych wywierciłem otwory i wstawiłem kratki wentylacyjne. Fi 100. W sumie mam 4. dwa na dole przy podłodze i dwa przy dachu. Za mało ?

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    GrzB13

    Zarejestrowany
    Nov 2022
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    3

    Domyślnie

    Folia paroprzepuszczalna jest między wełną a blachodachówką.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony