Witam,

aktualnie firma wykańcza mi mieszkanie w bloku (najwyzsze pietro) kompleksowo, ale powiedziano mi, że nie da rady zrobić odpływu liniowego pod prysznicem, bo rura odpływowa jest za wysoko w posadzce. Znajduje się ona jakoś 1.5cm poniżej i ma 50mm. Nie znam się na tym ale próbowałem sobie czytać i obmyślać jak by to mogło być połączone. Nie jestem przekonany, że się nie da ale pewnie nie biorę czegoś pod uwagę, a chciałbym to zrozumieć, żeby później nie marudzić, że nie spróbowałem. Rozumiem, że ma być 2% spadku czyli jest 2cm potrzebne zeby zejsc w dół - czyli już odpływ będzie praktycznie na poziomie rury (albo nawet 0.5cm niżej). Ale do tego dochodzi klej i płytki (płytka ma 9.5mm) co mi pewnie doda z 1-1.5cm. Czy rzeczywiście jest to niemożliwe, np. z takim odpływem "super slim" (https://sklep-cedor.pl/pl/p/Odplyw-l...-Steel-IDEA/39)? Praktycznie cała dolna część "wejdzie" w rurę odpływową, a ta resztka powyżej zrówna się z klejem i kafelkami. Pewnie przeginam i naciągam myśląc życzeniowo, dlatego chciałbym Was prosić o opinię.

Pozdrawiam i dzięki z góry za pomoc!
Hh