dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Co posadzić na końcu działki?

    Witam,

    Co polecacie posadzić na końcu działki?

    Mam działkę dosyć długą, zastanawiam się co posadzić na końcu działki, za moją działką są pola i raczej zawsze będą pola chciałbym to jakoś zasłonić, wiadomo trochę się z tych pól kurzy, opryskują je więc to też żeby jakieś drzewa to hamowały.

    Myślałem o brzozach bo szybko rosną ale znowu to potem nic nie zasłoni po tylko będzie pnie widać i dużo liści na jesień

    Sosna to znowu bardzo szeroka się robi i na początku zbyt ładna nie jest. Szybko rośnie ale to tylko tyle.

    Tuje odpadają nie pasują mi tam tam musi być coś takiego konkretnego dużego.

    Skłaniam się obecnie ku świerkom albo jodłom. Boje się trochę że za wolno to rośnie ale najładniej by wyglądało jak będzie mieć te 5 metrów chociaż.

    Tylko jakie odmiany się też zastanawiam. Czy tradycyjny świerk czy może jakiś srebrzysty?
    A może jodła kaukaska?

    Jakie odstępy dla takich świerków dać? Tam jest z 20 metrów szerokości, to jakby sadzić co metr to wyjdzie 20 świerków. Czy to może za gęsto?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Srebrzysta lub kaukaska. Troszkę się jednak rozrasta więc albo sadzenie co 1,5 - 2m .
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli działkę masz długą, to po co ograniczać się do jednego rzędu? Zrób las na trochę większą głębokość.
    U mnie na końcu podobnie wąskiej działki są dęby, brzozy, klony, świerki, sosny, modrzewie, jarzębiny, mirabelki, czeremcha, orzechy i osika się dosiały do tego, trochę krzewów, borowiki, kozaki, jeże, dużo ptactwa...
    Fajnie jest, chociaż trochę się czeka na końcowy efekt. Właściwie nigdy efekt nie jest końcowy
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    daglezja szybko rośnie i nie ma zbyt duzych wymagań

    Cytat Napisał gorbag Zobacz post
    Jeśli działkę masz długą, to po co ograniczać się do jednego rzędu? )

    Zdecydowanie prywatny lasek to najlepsze wyjście.

  5. #5

    Domyślnie

    Tuja też na 5 metrów wyrośnie.

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    Cytat Napisał marvinetal Zobacz post
    Tuja też na 5 metrów wyrośnie.
    Tuja narzuca konkretny charakter ogrodu i mało z czym się komponuje...

  7. #7

    Domyślnie

    Bukszpany idealnie pasują do każdego ogrodu!
    reklamy tylko na płatnym profilu

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony