dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Dobór oświetlenia i mocy na podjazd

    Cześć,

    Zastanawiam się nad oswietleniem podjazdu, schemat w załączeniu.
    2 punkty świetlne są nad garażem i tutaj chce mieć czujke ruchu i zmierzchu czyli stałe napięcie
    2 punkty świetlne na ganek czyli pewnie jakieś kinkiety i będzie się włączało normalnie ze środka włącznikiem

    Teraz nie mam pomysłu jaką moc i typ lamp kupić. Nad garaż myślałem o naświetlaczach ale nie wiem jaką moc dobrać. Wydają się dobre Steinel xled home 2 slave, dwa o mocy 13W co da dość dobre światło ale boje się żeby przy wieżdżaniu wręcz nie oślepiało plus jest dość drogie za sztukę.

    Na ganek z kolei myślałem nad kinkietem ale nie wiem czy takie zwykłe kinkiety które oświetlaja samą ścianę będą okej, moze lepiej coś co rozprasza światło i będzie praktyczniejsze np. przy szukaniu kluczy.

    Stąd moje pytanie - jak uważacie jaki typ oświetlenia zrobic żeby to było praktyczne i jaką moc dobrać? Jeżeli macie jakieś linki do sprawdzonego oświetlenia to również będę wdzięczny. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	podjazd.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	12,4 KB
ID:	462255

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    kinkiety na ścianę są stricte dekoracyjne.

    Z tego typu lampy

    1500 Lm oświetli ci przestrzeń na ok 6-8 m do przodu. Kup o temperaturze barwowej 4000 K

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję, zdecydowałem się ostatecznie właśnie na 2x naświetlacz Steinel, w sumie około 3000 lumenów na podjazd 10x10 metrów. Na ganek kupiłem jakieś niedrogie kinkiety. Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony