dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie stropu od strony piwnicy

    Witam,

    przymierzam się do ocieplenia stropu betonowego w piwnicy (stary dom typu kostka). Piwnica jest nieocieplona, nie posiada wylewki tylko ubitą ziemię. Mam następujący plan:
    1. Zrobić sufit podwieszany za pomocą m-systemu atlasu.
    2. Od strony piwnicy w suficie dać 10cm wełny mineralnej
    3. Na to folię paroizolacyjną (w piwnicy suszę drewno)
    4. Docelowo przykręcę na wszystko płyty gipsowe

    Moje pytania:
    1. Czy takie rozwiązanie jest w miarę dobre, zakładając że wszystko robię sam i nie mam w tym doświadczenia
    2. Strop jest krzywy, około 7 cm różnicy więc z jednej strony zostanie przestrzeń w podwieszanym suficie. Czy przestrzeń powinna być pomiędzy stropem a wełną, czy pomiędzy wełną a płytą gipsową? Wolałbym dać wełnę w poziomie a nie według sufitu bo łatwiej będzie przymocować folię i sznurek podtrzymujący wełnę (wszystko przycisną talerze m-systemu)

    Dziękuję za wszystkie sugestie.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Gips w wilgotnym pomieszczeniu to słaby pomysł. Podobnie zresztą z wełną. Zwłaszcza, że wilgoć będzie atakowała z obydwu stron, a nie możesz dać folii paroizolacyjnej z obydwu.
    Użyj EPS albo piany zamkniętokomórkowej.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Przyklej EPS 10-15 cm od spodu stropu i nie przejmuj się że jest krzywo. Szczeliny zapianuj. Jak chcesz, żeby było ładnie, możesz przykleić dodatkowo siatkę na ten EPS. Ja bym nic więcej nie robił, a już na pewno nie sufit podwieszany.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  4. #4

    Domyślnie

    Właśnie docelowo chce zrobić z tego pomieszczenia pokój, dlatego zależy mi aby był równy sufit, kolejny etap to będą wylewki. Na razie chce aby ciepło z pokoju wyżej nie uciekało przez strop. Niestety wszystko instalacje CO idą pod sufitem i ciężko tam będzie przykleić coś w miarę estetycznie. Piwnica jest sucha, jedynie co to jest tam drewno ale ono będzie przeniesione.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    To będzie grzana piwnica? Skoro ma być pokój, to chyba nie ma sensu izolować stropu, bo taniej będzie pozostawić jak jest niż oszczędzać ciepło z pokoju wyżej. Podwójna robota z tym ociepleniem.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  6. #6

    Domyślnie

    Na ten moment nie wiem jeszcze czy będzie ogrzewana. Pisząc pokój mam na myśli coś w rodzaju pomieszczenia gospodarczego/warsztatu. Aktualnie problemem jest zimna podłoga w pomieszczeniu nad piwnicą.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    To przymocuj wieszaki i przyklej wełnę albo eps między nimi.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony