dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.682

    Domyślnie Czy warto mieć kilka źródeł ciepła w domu? Te przykłady domów pokazują, że tak...

    Odwiedziliśmy z kamerą kilka domów, gdzie jest kilka źródeł ciepła. Kiedyś było to nielogiczne i nieopłacalne. Dzisiaj, kiedy ceny węgla poszybowały w górę, kiedy nie jest pewne żadne z nośników energii - może tak właśnie trzeba? Co o tym sądzicie?



    Legenda:
    1.01 Dom ogrzewany kotłem na pellety, kotłem gazowym i kolektorami słonecznymi.
    3.25 Dom ogrzewany kotłem gazowym, kolektorami słonecznymi, grzałką elektryczną, instalacja fotowoltaiczna.
    5.50 Dom ogrzewany kotłem gazowym, powietrzną pompą ciepła i kominkiem z płaszczem wodnym. Zastosowanie sprzęgła hydraulicznego.
    7.10 Dom ogrzewany urządzeniem hybrydowym: kondensacyjny kocioł gazowy i powietrzna pompa ciepła w jednym.


    „Z węgla na prąd” to kolejny odcinek poradnika antysmogowego „Pozbądź się kopciucha” przygotowanego przez SPIUG - Stowarzyszenie Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych dla właścicieli domów, którzy planują modernizację kotłowni węglowych.


    Patronat cyklu: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, BOŚ - Bank Ochrony Środowiska, MURATOR
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 24-11-2022 o 10:21
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Trzeba było nie wybierać przedpotopowych sposobów na grzanie. Nie trzeba byłoby marnować kasy na kilka źródeł grzania.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Trzeba było nie wybierać przedpotopowych sposobów na grzanie. Nie trzeba byłoby marnować kasy na kilka źródeł grzania.
    Powiedz to tym co się zatruli lub od czadu zginęli – powiedz to tym którym domy spłonęły lub jeszcze spłonąć mogą – najpierw Odra tera Przewodów – im też powiedz, że mogli w domach na tyłkach siedzieć, to by sowiety rakietą w kosmos ich nie wysłali – ale kanał !!!
    Ps.
    Ogrzewać już się zaczęłaś czy jeszcze takiej potrzeby nie masz ?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Powiedz to tym co się zatruli lub od czadu zginęli – powiedz to tym którym domy spłonęły lub jeszcze spłonąć mogą – najpierw Odra tera Przewodów – im też powiedz, że mogli w domach na tyłkach siedzieć, to by sowiety rakietą w kosmos ich nie wysłali – ale kanał !!!
    Ps.
    Ogrzewać już się zaczęłaś czy jeszcze takiej potrzeby nie masz ?
    Ogrzewam.

    Reszta postu jest tak chaotyczna, ze nie wiem o co ci chodziło i co ma wspólnego kilka źródeł ciepła z zatruciem czadem? Chodzi o to, że jest więcej możliwości zatrucia się im więcej źródeł ciepła?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Reszta postu jest tak chaotyczna, ze nie wiem o co ci chodziło i co ma wspólnego kilka źródeł ciepła z zatruciem czadem? Chodzi o to, że jest więcej możliwości zatrucia się im więcej źródeł ciepła?
    A ci o których wspomniałem o nowych technologiach to nie słyszeli choć bębnią o tym wszędzie – dlaczego nie zainwestowali – dlaczego odejść woleli?
    Wiesz, że CO2 „matce ziemi” szkodzi – zainwestuj w program naukowo badawczy – CO2 przestań wydychać – będziesz mieć technologię nową – światem rządzić będziesz – ale wielbić Cię tylko będą ci których na to stać będzie – reszta odejść będzie musiała – tak czy nie ?
    Jakie to jest irytujące – woleli odejść – woleli by ich dorobek spłonął a zainwestować w nowe technologie nie chcieli – ciekawe/ciekawe !!!
    Teraz jeśli o wielorakość technologi chodzi – no na chorobę ciężką kominy i kominek na wypadek „W” koniecznie – tak czy nie ?
    Ps.
    Na wypadek „W” przypadkiem kominka nie masz lub choć kozy jakiejś – piecyka na propan-butan lub spirytusowego czegoś – pranie zaczęłaś w nocy robić – czy jeszcze nie dotarło to info do Ciebie, że masz zacząć ?

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.658

    Domyślnie

    Ja mam pompę ciepła ale miałem dwa kotły w zanadrzu jeden podajnikowy drugi zasypowy zgazowujący więc zbudowałem drugi niezależny system z kotłem zgazowującym działa to wszystko niezależnie od pompy ciepła na grawitacji bez prądu ,prąd mi w tym przypadku niepotrzebny , w tych dziwnych czasach trzeba mieć nie tylko dwa ale chyba z 10 niezależnych źródeł ciepła istny dom wariatów .

  7. #7

    Domyślnie

    [B]może tak właśnie trzeba? Co o tym sądzicie?[/B

    Niestety ale dopóki prąd w polskich domach nie stanie się ogólnie dostępny w ilości potrzebnej do ogrzewania to tak właśnie będzie trzeba. Coś do produkcji ciepła przy pomocy spalania będzie potrzebne jako zabezpieczenie przed..... wpisz co chcesz od rządu po wojnę i ceny prądu.
    Natomiast dla wygody i bezpieczeństwa oraz ochrony sąsiadów kto może powinien instalować czy to pompy ciepła czy nawet zwykłe elektryczne kotły. Wystarczyłoby zamiast dopłacać do wszystkiego spowodować aby infrastruktura i ceny prądu były na poziomie pozwalającym korzystać z tego nawet tym którzy jak pisze kolega Samsu woleli odejść. .
    Bo przeciez nie to że zmusiły ich warunki życia i ceny ? Po prostu ludzie kochają babeać się w węglu i smrodzić sąsiadom przy pomocy butelek pet wrzucanych do dziury w stalowej puszce.
    Teraz podjęcie decyzji inwestorskiej to naprawdę totalizator bo celem państwa wcale nie jest dobrobyt obywateli a jedynie ich rabowanie w każdy możliwy sposób. Gdyby jednak faktycznie ktoś chciał poprawić sytuację to dotowano by producentów styropianu i energetykę a nie firmy od pomp ciepła czy PV i banki. Wystarczy stworzyć rzesze ludzi zainteresowanych zakupem a ceny pomp czy PV spadna tak jak to się stało jak na krótki moment skończyły się dotacje do fotowoltaiki .
    Teraz dzięki dotacjom do instalacji wzrosły. Osobiście mam i pompe ciepła i grzałki i kocioł zasypowy. Nie zbudowałem tego jednak od zera – powstało toto poprzez kolejne modernizacje – bo jak mój starszy nie miał już sił dokleiłem bufor do kotła aby miał ciepło jak mnie nie ma.
    Potem dla wygody dokleiłem do bufora grzałki i okazało się że grzanie nimi niewiele jest droższe od kopcenia starym kopciuchem. Niestety ktoś zauważył że mam ciepło i wygodnie i podniósł ceny prądu więc zakupiłem lepszy kocioł – ktoś zauważył że mam taniej i dzięki buforowi wygodniej więc podnieśli ceny węgla ponad opłacalne 1200 za tonę – więc zakupiłem pompę ciepła – ale.....
    no wiadomo – ktoś zauważył że ją zakupiłem i cały rok trąbił że prąd będzie dla bogaczy więc...zakupiłem panele PV. Tak więc w tym wyścigu po spokój i czystość jak do tej pory polak stoi na z góry przegranej pozycji. Ze wszystkich wmiarę wygodnych źródeł ciepła paradoksalnie gaz wydaje się być jednym ztańszych obecnie rozwiązań choć oczywiście nie od każdego dostawcy.
    Jako że dla potrzeb gazu i tak komin jakiś mieć trzeba gdybym dziś budował od zera zamontowałbym gaz i kocioł zasypowy. Gdybym wierzył że jednak wyjdziemy ze średniowiecza wcześniej niż za sto lat zamontowałbym grzałki i panele Ogrzewanie wodą uważam za jedyne słuszne właśnie ze względu na możliwość wykorzystania różnych źródeł ciepła.
    Póki co pompa ciepła w tej pogodzie popadła w stan permanentnego odszraniania więc przepalam w kotle czekając aż temperatury spadną - 30 załączeń sprężarki w ciągu 4 ch godzin nie wróżyło dobrze ale ja mam alternatywę – mając tylko pompę jako źródło ciepła martwiłbym się o jej trwałość. Więc z wielu różnych powodów osobiście uważam uwiązanie się przy jednym systemie za ryzykowne.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Ja mam pompę ciepła ale miałem dwa kotły w zanadrzu jeden podajnikowy drugi zasypowy zgazowujący więc zbudowałem drugi niezależny system z kotłem zgazowującym działa to wszystko niezależnie od pompy ciepła na grawitacji bez prądu ,prąd mi w tym przypadku niepotrzebny , w tych dziwnych czasach trzeba mieć nie tylko dwa ale chyba z 10 niezależnych źródeł ciepła istny dom wariatów .
    A ten dalej swoje - po zlikwidowaniu grzejnikowego zostało mu podłogowe, które do tego na grawitacyjnym mu chodzi - na ale jak ma się takiego AVATARA to wszystko da się i wszystko uchodzi.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Chodzi o to, że jest więcej możliwości zatrucia się im więcej źródeł ciepła?
    Myślałem, że na małopolskiej ten proceder się skończy aż tu - czy Ty to widziałaś - czy Ty znasz to :
    https://dzienniklodzki.pl/odraczaja-...ar/c9-17064259
    Odraczają uchwałę antysmogową w województwie łódzkim. Radni Sejmiku chcą przełożyć zakaz używania kopciuchów.
    Jeszcze więcej oczadziałych i jeszcze więcej pożarów będzie - no jak to jest możliwe i o co tu w tym chodzi ?
    Warszawa miasto krwawe ale przy zielonym ładzie stoi twardo i trzyma się dzielnie !

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.658

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    A ten dalej swoje - po zlikwidowaniu grzejnikowego zostało mu podłogowe, które do tego na grawitacyjnym mu chodzi - na ale jak ma się takiego AVATARA to wszystko da się i wszystko uchodzi.
    samsu czytasz czasem siebie ? bo innych czytasz na opak , ja już pisałem że mam podłogówkę i ją zasila pompa ciepła ale dorzuciłem tu i uwdzie kaloryferki postawiłem jeden z 2 dostępnych kotłów w piwnicy i oba systemy mogą działać niezależnie od siebie z tym że ten drugi potrzebuje całe ZERO prądu więc na idiotyczne czssy jak znalazł , czego jeszcze nie rozumiesz ? będę dalej tłukł aż ci się lampka zajarzy bo coś ciężko co ?

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    czego jeszcze nie rozumiesz ?
    Eee tam nie rozumiesz, byś nie pisał, że grzejnikowe skasowałeś – tematu by nie było – no ale skoro coś sobie z tego zostawiłeś, to być może – jeszcze coś byś poradził na to może i by było pięknie : Radni Sejmiku Województwa Opolskiego na posiedzeniu dnia 26 września 2017 r. przyjęli uchwałę w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa opolskiego ograniczeń w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw, zwaną też uchwałą antysmogową, zakazującą spalania w piecach domowych paliw niskiej jakości. Uchwała ta będzie obowiązywać od 1 listopada 2017 roku.
    Województwo opolskie jest trzecim, po małopolskim i śląskim, regionem w kraju w którym radni sejmiku przyjęli uchwałę mającą na celu ochronę powietrza, m.in. poprzez określenie jakich paliw i palenisk nie można używać do ogrzewania gospodarstw domowych.
    Zgodnie z uchwałą na terenie województwa będzie obowiązywał zakaz montażu pieców i kominków niższej niż piąta generacja. Wśród paliw, których od listopada tego roku mieszkańcy województwa opolskiego nie będą mogli spalać w swoich piecach i kominkach, znalazł się węgiel brunatny, węgiel kamienny niskiej jakości, mokre drewno oraz biomasa drzewna.
    Obecnie, władze województwa będą szukały środków na dofinansowanie kupna nowych pieców m.in. ze środków europejskich.
    Data publikacji: 28-09-2017
    Jak widzisz oba dwa jesteśmy dalej w czarnej "d".

  12. #12

    Domyślnie

    Dodam swoje trzy grosze do "tematu". Uważam, że nie warto inwestowac dużo pieniędzy w dodatkowe źródla ciepła. Warto zainwestować w izolację. Przejście z gazu w PC jest zawsze mozliwe, jak i na odwrót. Alternatywą dla gazu jest przecież prąd, krótkofalowo można wspomagać sie grzejnikami elektrycznymi czy promiennikami podczerwieni. W wielu domach są kominki i to już jest alternatywne źródło ciepła. Powrót do węgla, drewna to już jest opcja ostateczna taka jak jest w zachodniej Ukrainie. Mimo wszystko powinnniśmy iść w stronę alternatywnych źródel energii i bardziej dbać o środowisko. Tu na forum ładnie widac jak niektórzy budowali z glową, szczególnie jeśli chodzi o potrzebną powierzchnie użytkową budynku jak i zrobienie dobbrej izolacji. Dla nich wzrost cen jest mało odczuwalny, owszem, zamiast 1,5zl wydadzą 3tys.a moze i 4,5kzl. Jestem pewien, ze ci co zbudowali takie domy są na tyle zaradni, że te dodatkowe 3kzl są w stanie zapłacić bez odjęcia sobie od ust jedzenia. Więc zamiast kilku źródeł ciepła, niewiadomo jakich bo wszystko moze być drogie lub nie być całkowicie zdecydowanie lepiej zainwestować w izolację i budować domy ładne ale ekonomiczne a nie balkoniki po każdej stronie domu piętrowego z kolumienkami na wejściu 400mw powierzchni dla małżeństwa z bąbelkiem. Ale każdy ma wybór więc jak ktoś tak chce to czemu nie.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Stawianie granicy (pod koniec pierwszej minuty filmu) paliwa stałe kontra OZE jest nieprawidłowe, bo drewno czy pelet to OZE. A granica dobre/złe jest kopalne/odnawialne, a nie konsystencja. Energia elektryczna z węgla jest po ciemnej stronie mocy. Podobnie gaz - bo to też paliwo kopalne chociaż emituje mniej pyłów, to dalej uwalnia CO2 które było od milionów lat ukryte pod ziemią. Już dawno Wiedeń zakazał montażu kotłów gazowych a niedawno zrobiła to Finlandia. I taka jest przyszłość - wszelkie paliwa kopalne przejdą do lamusa.
    Nie da się ogrzewać domu energią ze słońca, bo spada jej w sezonie grzewczym drastycznie za mało.

    0. Najważniejsze. Termoizolacja i rekuperacja. Minimalizacja kWh zużywanych do grzania powoduje, że male znaczenie ma koszt kWh. Ważniejsze inne aspekty, jak bezpieczeństwo, dostępność, szybkość i koszt serwisu, awaryjność, koszt instalacji (wraz z tym, ile powierzchni w domu pożera) i żywotność.
    1. Patrząc na Ukrainę i straszenie blackoutem również u nas warto mieć źródło ciepła w 100% niezależne od sieci energetycznej. Można kombinować ze sporym UPS/magazynem energii i/lub agregatem. Jednak najtańszym rozwiązaniem pozwalającym zgromadzić i w dowolnym momencie wykorzystać wiele MWh energii jest kominek bez żadnego sterownika czy dmuchawy.
    2. Bezpieczeństwo wymaga również całkowitej niezależności (brak single point of failure) systemów grzewczych. Co z tego, że mamy kominek z płaszczem + pompę ciepła + grzałkę elektryczną jak ktoś przewierci rurę doprowadzającą wodę do rozdzielacza? Marzniemy.
    3. W tym roku okazało się, jak warto mieć coś na paliwo stałe. 3K zł do wzięcia dodatku węglowego. Na inne źródła ciepła znacznie mniejszy dodatek. Żeby było śmieszniej to jak ktoś ma PV to pozbawia go to dopłaty do ee
    4. Od wielu lat rządzący namawiają przelicznikiem EP do montowania źródła ciepła na OZE - najtaniej kominek.
    5. Ciekawe, że ani słowa nie ma o klimatyzacji, która coraz częściej jest standardem do chłodzenia - a można użyć też do grzania. Stosunkowo tanie w montażu, bardzo tanie w eksploatacji i jedynym punktem wspólnym z innymi systemami jest sieć i instalacja elektryczna.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 24-11-2022 o 10:29

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.658

    Domyślnie

    Jak by pojeby rządowe wszystkich krajów przestali się zbroić to mielibyśmy energi po pachy za przysłowiowe grosze wystarczyłoby kawałek sachary zawalić farmami foto i prąd do końca świata za friko nie lepiej wydać na rakiety i zabijać się wzajemnie .

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Jak by pojeby rządowe wszystkich krajów przestali się zbroić to mielibyśmy energi po pachy za przysłowiowe grosze wystarczyłoby kawałek sachary zawalić farmami foto i prąd do końca świata za friko nie lepiej wydać na rakiety i zabijać się wzajemnie .
    No tak – jak zacząłem o tym #8 – ten prąd to pewnie przez Wi-Fi by rozsyłali a tak by to było, to trza by ich podbić czy skolonizować może ? no bo raczej za free by tego nie dali.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    ..., bo drewno czy pelet to OZC......
    Zawsze byłem przekonany ze OZC to obliczenia, a nie nośniki energii. Warto byc na bieząco, bo tak szybko zmienia sie nazewnictwo w tej dziedzinie, a ja to przegapiłem.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.658

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Eee tam nie rozumiesz, byś nie pisał, że grzejnikowe skasowałeś – tematu by nie było – no ale skoro coś sobie z tego zostawiłeś, to być może – jeszcze coś byś poradził na to może i by było pięknie : Radni Sejmiku Województwa Opolskiego na posiedzeniu dnia 26 września 2017 r. przyjęli uchwałę w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa opolskiego ograniczeń w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw, zwaną też uchwałą antysmogową, zakazującą spalania w piecach domowych paliw niskiej jakości. Uchwała ta będzie obowiązywać od 1 listopada 2017 roku.
    Województwo opolskie jest trzecim, po małopolskim i śląskim, regionem w kraju w którym radni sejmiku przyjęli uchwałę mającą na celu ochronę powietrza, m.in. poprzez określenie jakich paliw i palenisk nie można używać do ogrzewania gospodarstw domowych.
    Zgodnie z uchwałą na terenie województwa będzie obowiązywał zakaz montażu pieców i kominków niższej niż piąta generacja. Wśród paliw, których od listopada tego roku mieszkańcy województwa opolskiego nie będą mogli spalać w swoich piecach i kominkach, znalazł się węgiel brunatny, węgiel kamienny niskiej jakości, mokre drewno oraz biomasa drzewna.
    Obecnie, władze województwa będą szukały środków na dofinansowanie kupna nowych pieców m.in. ze środków europejskich.
    Data publikacji: 28-09-2017
    Jak widzisz oba dwa jesteśmy dalej w czarnej "d".
    samsu muszę cie trochę naprostować bo ten mpm był w drugim domu i tam likwidowałem te kaloryfery a teraz w moim domu gdzie już jest pompa ciepła przytargałem tamten kocioł i u siebie zrobiłem dodatkowe kaloryfery które działająna grawitacji a piszę to abyśmy się dobrze zrozumieli i nie potrzebnie kwas robili .

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    .
    Na wypadek „W” przypadkiem kominka nie masz lub choć kozy jakiejś – piecyka na propan-butan lub spirytusowego czegoś – pranie zaczęłaś w nocy robić – czy jeszcze nie dotarło to info do Ciebie, że masz zacząć ?
    Czy mógłbyś jednak napisać coś z logicznym sensem, bo naprawdę nie mam pojęcia o co ci chodzi.

    nie bardzo wiem po co mi kominek? Po co miałam wywalać w czasie budowy niepotrzebnie kilka-kilkanaście tysięcy więcej?

    Cytat Napisał Patatay Zobacz post
    . Warto zainwestować w izolację.

    DOKŁADNIE!

    Najtańsza energia to ta, której nie musisz zużywać.

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Jak by pojeby rządowe wszystkich krajów przestali się zbroić to mielibyśmy energi po pachy za przysłowiowe grosze wystarczyłoby kawałek sachary zawalić farmami foto i prąd do końca świata za friko nie lepiej wydać na rakiety i zabijać się wzajemnie .
    Jaka jest żywotność paneli fotowoltaicznych po przejściu burzy piaskowej?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 24-11-2022 o 21:26

  19. #19

    Domyślnie

    Po 8 miesiącach mieszkania w nowym domu zepsuł nam się piec. Serwis Termetu jaki jest wystarczy poczytać opinie (dramat, nie polecam, temat na inny wątek). Wyobraźcie sobie życie w domu bez pieca w środku zimy bez dodatkowych źródeł ogrzewania... Na szczęście przezorny zawsze ubezpieczony: mam niewielką kozę, bez rozprowadzenia, ale całkiem dobrze sobie radzi (dom jest dobrze ocieplony, rekuperacja) i 3 klimatyzacje z funkcją grzania. Do zasobnika dołożona grzałka.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Purrfect Zobacz post
    Po 8 miesiącach mieszkania w nowym domu zepsuł nam się piec. .
    Też miałam taką awarię zimą. Przy doskonałej izolacji dom wychładzał się bardzo wolno i po kilku dniach bez grzania było 18 stopni.
    Gdyby awaria trwała dłużej, kupiłabym przenośny grzejnik olejowy albo coś w tym stylu.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony