dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Pomoc w regulacji docisku okna (tryb lato/zima) na ościeżnicy (Roto centro)

    Witam wszystkich,

    Czytałem kilka wątków na tym forum odnośnie modelu/okucia tego okna, ale w żadnym nie było jednoznacznej odpowiedzi w którą stronę muszę przekręcić tą środkową śrubę, żeby mocniej docisnąć skrzydło do ościeżnicy (ustawić tryb zimowy ). Czy ktoś byłby w stanie mi pomóc?

    Chciałbym na początek spróbować tej metody na mocniejsze uszczelnienie okna, a jeśli to nie pomoże, to zabieram się za uszczelki
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	d1.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	80,0 KB
ID:	462353   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	d2.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	86,9 KB
ID:	462354   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	d3.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	85,1 KB
ID:	462355   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	d4.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	82,3 KB
ID:	462356  
    Ostatnio edytowane przez jacobs94 ; 23-11-2022 o 19:42

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Roto Centro nie ma regulacji lato/zima. To stare okucia z czasów gdy okna były jeszcze proste i nie trzeba było mylić oczy klientom jakimś marketingowym wymysłem.

    Okna mające ponad 20 lat zasługują już na uwagę serwisową. Regulacje zacznij od ustawienia skrzydeł wobec ościeżnicy (np.: fot3 - skrzydło opadło i obciera o zaczep). Docisk zrób tak, by klamka zamykała się płynnie, bez specjalnie dużych oporów. Zaczepy (część wyrobioną) skieruj bliżej ościeżnicy. Czasem to nie pomoże, bo po jednym zamknięciu wróci na swoją pozycję (zużycie). Możesz wtedy spróbować pozamieniać zaczepy z innymi, mniejszymi oknami ew. iść na okienny szrot i poszukać takich ...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Roto Centro nie ma regulacji lato/zima. To stare okucia z czasów gdy okna były jeszcze proste i nie trzeba było mylić oczy klientom jakimś marketingowym wymysłem.

    Okna mające ponad 20 lat zasługują już na uwagę serwisową. Regulacje zacznij od ustawienia skrzydeł wobec ościeżnicy (np.: fot3 - skrzydło opadło i obciera o zaczep). Docisk zrób tak, by klamka zamykała się płynnie, bez specjalnie dużych oporów. Zaczepy (część wyrobioną) skieruj bliżej ościeżnicy. Czasem to nie pomoże, bo po jednym zamknięciu wróci na swoją pozycję (zużycie). Możesz wtedy spróbować pozamieniać zaczepy z innymi, mniejszymi oknami ew. iść na okienny szrot i poszukać takich ...
    Dziękuje bardzo za odpowiedź, Jestem kompletnym laikiem w tym temacie, więc czy mógłbyś mi napisać co miałeś na myśli pisząc "bliżej ościeżnicy"? Kierować część wyrobioną do wewnątrz czy na zewnątrz?

    Aktualnie zrobiłem jak na załączonych obrazkach, okazało się, że jest jeszcze jedna regulacja docisku na ościeżnicy (zdjęcie numer 3) i mam wrażenie, że okna dociska się dużo lepiej i zamyka się płynnie, ale chyba w dwóch miejscach część wyrobiona idzie w stronę zewnętrzną, a nie wewnętrzną
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dd1.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	88,9 KB
ID:	462365   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dd2.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	88,4 KB
ID:	462366   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dd3.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	90,4 KB
ID:	462367   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dd4.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	80,3 KB
ID:	462368   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dd5.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	79,7 KB
ID:	462370  

    Ostatnio edytowane przez jacobs94 ; 24-11-2022 o 14:17

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacobs94 Zobacz post
    Dziękuje bardzo za odpowiedź, Jestem kompletnym laikiem w tym temacie, więc czy mógłbyś mi napisać co miałeś na myśli pisząc "bliżej ościeżnicy"? Kierować część wyrobioną do wewnątrz czy na zewnątrz?

    Aktualnie zrobiłem jak na załączonych obrazkach, okazało się, że jest jeszcze jedna regulacja docisku na ościeżnicy (zdjęcie numer 3) i mam wrażenie, że okna dociska się dużo lepiej i zamyka się płynnie, ale chyba w dwóch miejscach część wyrobiona idzie w stronę zewnętrzną, a nie wewnętrzną
    Część wyrobioną- czyli tą, za którą wślizguje się suwak ze skrzydła- należy skierować na zewnątrz, aby bardziej dociskało. Na zdjęciu nr 3 część wyrobiona jest skierowana do wewnątrz, czyli dociska mniej. Poprawnie jest na zdjęciach 4,5.
    Proszę poszukać na youtube filmów z regulacją dokładnie takiego okucia
    Ostatnio edytowane przez stary ; 26-11-2022 o 22:07

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony