dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Prawdę mówiąc, to bardzo dziwne i nie widzę możliwości pojawienia się wody na filtrze czerpni.
    Owszem, wilgotność względna jest wysoka, ale bezwzględna niska.

    Ta wilgoć na sonodec była wyczuwalna w środku czy na zewnątrz?
    Żeby filtr na czerpni zrobił się mokry, musi dojść do kondesacji, a żeby takowa zaistniała, do filtra musi dostać się powietrze o wyższej wilgotności bezwzględnej niż ta na zewnątrz.
    W mojej thessli z wymiennikiem ERV na najniższym biegu mam 78m3/h i nigdy od tej strony nie robi się nic mokre. Jedyne miejsce gdzie może powstawać kondensacja od strony wywiewu i tylko na wymienniku.
    To co piszesz może świadczyć o nieszczelności.

    Jeśli monter obwinia wysoką wilgotność na zewnątrz, to nie wie o czym mówi....
    Wilgoć była wewnatrz sonodecka.No i oczywiście na filtrze bo podejrzewam, że sobie spływała ...
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  2. #22

    Domyślnie

    Może nie działać nagrzewnica wstępna. Rekuperator za dużu i wymiana powietrza jest za duża.. Pewnie niedługo odczujesz to z powodu bardzo niskiej wilgotności w domu. A także niepotrzebnie wyższe rachunki za prąd. Kanały też mogły zostać jakoś żle ułożonne.
    Możliwośc wyciszenia to ustawienie mniejszej wydajności jeśli to możliwe, zastosowanie tłumików za rekuperatorem na nawiewie.

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A co ma do tej wilgoci nagrzewnica?

  4. #24
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lukaszo11

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Trzebinia
    Kod pocztowy
    32-540
    Posty
    403

    Domyślnie

    to trochę mojej praktyki bo sprawę hałasu dziś załatwiłem.
    Było :
    Reku--> termoflex 1m ---> sztywny tłumik 60cm ---> sztywna rura spiro 3 m ---> rozdzielacz na pe flex
    Obserwacje - "dudniący" efekt w anemostatach, hałas.

    Jest :
    Reku--> 5,5 - 6m sonodec fi200 --> rozdzielacz
    Sonodec idealnie naciągnięty bez załamań.

    Cisza.
    Z ciekawszych obserwacji - poprzednio miałem pobór - 30 W przy ok 200m3 - teraz opór wzrósł o cały... 1W - jest 30,5 - 31 W
    Pewnie zbilansowało się gdyż wywaliłem sztywny tłumik który g... dawał w moim przypadku.

    Dodam jeszcze ,że niestety mam puszki rozprężne fi100 / 3x 75 pe flex ( zamiast fi125 ) Było słychać "świst powietrza już przy 200m3".
    Wymieniłem anemostaty na DARCO ASV 100 - anemostat ten nie ma "wąskiego" gardła jak w przypadku tanich marketowych anemostatów ( stare miały zwężkę do.... 6,5cm )
    Te mają jakoś 9,8cm w gardle - czyli w sumie tak jak ... anemostaty fi125 marketowe
    Efekt - zero świstów.
    Ostatnio edytowane przez lukaszo11 ; 10-12-2022 o 13:52

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony