dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Wyciszenie ściany

    W kotłowni na przy jednej ze ścian mam kilka pomp od c.o. Chodzą prawidłowo, ale bezdźwięczne nie są (łącznie chałasują trochę bardziej od takiej starej lodówki). Po drugiej stronie ściany jest pokój i dźwięk się niesie i jest to nieco uciążliwe. Ściana z porothermu 12cm obustronnie otynkowana. Jak to wygłuszyć? Najłatwiej byłoby od strony pokoju. Dobrze żeby nie było to grube i raczej tanie rozwiązanie.

    Dzięki za wszelkie pomysły.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.391

    Domyślnie

    Najskuteczniejsze wygłuszenie jest jednak od strony gdzie dźwięki powstają. Pompy są mocowane do ściany zapewne. Może wystarczy poprawić montaż, dołożyć podkładki gumowe itp.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  3. #3

    Domyślnie

    Witam, fajnie byłoby zszyć płytę gipsowo-kartonową i położyć pod nią wełnę mineralną!

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    izolacje akustyczne sa najbardziej stukeczne w momencie gdy wykonujemy je od strony źródła dźwięku. Sugerowałbym zrobienie przedścianki z płyt gk i wypełnienie wełna skalną 5cm np. rockton super. Wóczas zyskasz ok 6-12dB. Informacyjnie tylko dodam że przyrost izoalcyjnosci akustycznej o 6dB daje połowe mniej słyszalny dźwięk.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  5. #5

    Domyślnie

    Do budowy mojego domu użyłem Rockton Super. To fantastyczny kawałek surowca.

  6. #6

    Domyślnie

    Moja sypialnia dzieli ścianę z sypialnią moich sąsiadów. To mała sypialnia, a jedyne miejsce, w którym moje łóżko może się znaleźć, znajduje się na tej ścianie, więc przesunięcie go nie wchodzi w grę.

    Słyszę, jak moi sąsiedzi (mężczyzna i kobieta) rozmawiają. Nie słyszę dokładnych słów, które wypowiadają, tylko stłumione tony ich głosów (najgorszy dla mnie dźwięk na tej planecie). Facet ma bardzo głęboki głos i mówi bardzo głośno. On nie krzyczy, po prostu wiem, że tak mówi https://nox.tips/ https://xender.vip/ .

    Wypróbowałem maszynę z białym szumem na najgłośniejszym ustawieniu, wentylator skrzynkowy na najwyższym ustawieniu, zatyczki do uszu, działa. To wszystko trochę zagłusza, ale kiedy słyszę ich stłumione głosy, nie mogę przestać ich słyszeć. To tak, jakby moje uszy podświadomie próbowały je usłyszeć.

    Nie chcę się z nimi konfrontować. Ponieważ nie krzyczą ani nie urządzają przyjęć. Są właśnie w swojej sypialni i rozmawiają przed snem. Lubię wcześnie kłaść się spać, około 10 lub 22:30, i rozumiem, że nie wszyscy to robią. Dlatego nie chcę im nic mówić.

    Czy jest coś, co mogę zrobić? Najlepiej coś niedrogiego.
    Ostatnio edytowane przez hasatrani ; 04-06-2023 o 17:00

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    W praktyce nie wymyślisz nic sensownego. Taki urok mieszkania w blokach. Sprzedaj, kup takie gdzie sypialnię będziesz miał od strony ściany zewnętrznej albo jakiejś końcówki korytarza.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał hasatrani Zobacz post
    Moja sypialnia dzieli ścianę z sypialnią moich sąsiadów. To mała sypialnia, a jedyne miejsce, w którym moje łóżko może się znaleźć, znajduje się na tej ścianie, więc przesunięcie go nie wchodzi w grę.

    Słyszę, jak moi sąsiedzi (mężczyzna i kobieta) rozmawiają. Nie słyszę dokładnych słów, które wypowiadają, tylko stłumione tony ich głosów (najgorszy dla mnie dźwięk na tej planecie). Facet ma bardzo głęboki głos i mówi bardzo głośno. On nie krzyczy, po prostu wiem, że tak mówi https://www.nox.tips/ https://xender.vip/ .

    Wypróbowałem maszynę z białym szumem na najgłośniejszym ustawieniu, wentylator skrzynkowy na najwyższym ustawieniu, zatyczki do uszu, działa. To wszystko trochę zagłusza, ale kiedy słyszę ich stłumione głosy, nie mogę przestać ich słyszeć. To tak, jakby moje uszy podświadomie próbowały je usłyszeć.

    Nie chcę się z nimi konfrontować. Ponieważ nie krzyczą ani nie urządzają przyjęć. Są właśnie w swojej sypialni i rozmawiają przed snem. Lubię wcześnie kłaść się spać, około 10 lub 22:30, i rozumiem, że nie wszyscy to robią. Dlatego nie chcę im nic mówić.

    Czy jest coś, co mogę zrobić? Najlepiej coś niedrogiego.
    Tak jak kolega wspomniał. W praktyce będzie ciężko wymyśleć coś sensownego ale trzymam kciuki. Jak coś się uda to pochwal się na forum.

  9. #9

    Domyślnie

    Aby uzyskać najtańszą opcję, wypróbuj ciężkie poruszające się koce (gęsto niebieskie). Każda miękka powierzchnia pomoże usunąć odbicia w pomieszczeniu, ale nie zrobi tak wiele, aby zapobiec przedostawaniu się dźwięku przez ściany. Podkład podłogowy jest przeznaczony bardziej na uderzenia (kroki itp.), Więc nie poszedłbym tą drogą. Na youtube jest dużo filmów z panelami dźwiękowymi dii, które możesz łatwo oszukać cały pokój za 100-200 $ i to byłby najlepszy zakład https://1921681001.id/ (jeśli zależy ci na estetyce, jeśli nie tylko użyj ruchomych koców)
    Ostatnio edytowane przez skeet5 ; 14-07-2023 o 08:14

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Cytat Napisał minkycm Zobacz post
    Tak jak kolega wspomniał. W praktyce będzie ciężko wymyśleć coś sensownego ale trzymam kciuki. Jak coś się uda to pochwal się na forum.
    Odpowiadasz bot'owi
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    To było wiadomo dopiero po tym, gdy zedytował post dodając linki...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony