dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Termet problem z osiagnieciem zadanej temperatury na sterowniku

    Witam,
    Proszę o pomoc, gdyz serwisant przerzuca wina na hydraulika a hydraulik na serwisanta.
    O co chodzi. Posiadam w domu kociol termet gold plus 25kw jednofunkcyjny i instalacje wylacznie na ogrzewanie podlogowe 180mkw. Na sterownikach zwyklych salus zadana temperatura 23 a ledwo na dole domu dochodzi na 20 a na gorze 19 stopni.
    Instalacja sklada sie z dwoch grup pomowych zintegrowanych ze sprzeglem (podpiete do kotla) oraz jednego dodatkowego sprzegla przed tym ukladem pomp (lacznie sa dwa sprzegla jedno dolozone drugie fabryczne z grupy pompowej). Zadana temperatura na kotle 40stopi mieszacze na pompach juz odkrecone na max a temperatury na zagarach pomp jedna ledwo 30 a pozostale 19-20stopni. Pomimo podnoszenia temperatury na kotle na pompach temperatury sie nie zmianiaja. Zauwazylam ze przez pierwsze sprzeglo ktore jest przed ta zintegrowana grupa pompowa przepuszcza goraca wode, dopiero sprzeglo ktore jest zintegowane z pompami nie przepuszcza goracej wody do pomp. Czy to pierwsze niezintegrowane sprzeglo moze zaburzac prace czy mogly pompy sie popsuc dla mnie tak dziwnie pracuja jesli chodzi o dzwiek tak bucza, ze slychac ich prace w domu. Instalacja nowa, nowy ocieplony dom. Prosze o poradę. Gaz mamy ziemny.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie za dużo tych sprzęgieł?)Wskazane zdjęcia instalacji.Sa przepływy na rotametrach?

  3. #3

    Domyślnie

    Sprzęgło powinno być tylko jedno,może mylisz sprzęgło z rozdzielaczem

  4. #4

    Domyślnie

    Nie mylę, są dwa sprzegła. Rotamery czyli te pokretla w skrzynce rozdzielczej? Nie wiem jak ocenic czy jest tam przeplyw. Sa takie szklane banieczki i w zakresie od 1do5 poziom wody na wszystkich jest na 1.5
    Zdjecie instalacji moge przeslac tylko chyba na maila bo tu nie ma chyba takiej mozliwosci.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Reku1 Zobacz post
    Nie za dużo tych sprzęgieł?)Wskazane zdjęcia instalacji.Sa przepływy na rotametrach?
    Czy za duzo to nie wiem, ja sie nie znam. Serwisant tez zasugerowal ze jedno sprzeglo jest nie potrzebne. Hydraulik ze piec nie zalacza faktycznie przy nim nie zalaczyl od razu nie wiem ale wlaczylam i wylaczylam i nagrzal bo rury wchodzace do grupy pomowej byly gorace a juz za sprzeglem (tym zintegrowanym z grupa) juz zimne przy otwartych esb na max

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.297

    Domyślnie

    Cytat Napisał monika1489 Zobacz post
    Nie mylę, są dwa sprzegła. Rotamery czyli te pokretla w skrzynce rozdzielczej? Nie wiem jak ocenic czy jest tam przeplyw. Sa takie szklane banieczki i w zakresie od 1do5 poziom wody na wszystkich jest na 1.5
    Zdjecie instalacji moge przeslac tylko chyba na maila bo tu nie ma chyba takiej mozliwosci.
    zamieść fotkę instalacji z kotłowni i rozdzielacze to coś poradzimy.

    Jeśli faktycznie są dwa sprzęgła to pomiędzy nimi powinna być pompa, no chyba że są połączone szeregowo i wtedy ten wytwór wyobraźni hydraulika faktycznie nie będzie działał prawidłowo.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 24-11-2022 o 15:44
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    zamieść fotkę instalacji z kotłowni i rozdzielacze to coś poradzimy
    Jak moge dodac zdjecie tu na formum? Bo piszac z telefonu nie widze opcji dolaczenia zdjecia

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.297

    Domyślnie

    Przesiądź się na stacjonarny lub napisz na priv to podam telefon
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Przesiądź się na stacjonarny lub napisz na priv to podam telefon
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20221124_164827.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	89,8 KB
ID:	462371Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20221124_164827.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	89,8 KB
ID:	462371

  10. #10

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.297

    Domyślnie

    Moniko..... zmień hydraulika lub nakaż temu co to robił aby na Twoją odpowiedzialność i swoją gwarancję lub rękojmię czyli za darmo zlikwidował pierwsze te dolne sprzęgło
    Tak jak zaznaczyłem. wcześniej pierwsze sprzęgło jest niepotrzebne lub co jest może głupie i nienormalne można dołożyć pompę pomiędzy sprzęgłami i wszystko wróci do normalności
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.297

    Domyślnie

    U Ciebie układ zachowuje się tak jak na załączonym linku:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schematp73.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	59,2 KB
ID:	462374

    z tym że pierwsze sprzęgło zasilane pompą w kotle zachowuje się tak jak sprzęgło po jewej stronie rysunku, czyli ciepła zasilajaca woda jaka przedostaje się na wyjście jest wynikiem oporów sprzęgła i lekkiego zasysania ze strony drugiego sprzęgła

    natomiast drugie sprzęgło zachowuje się tak jak sprzęgło po prawej stronie fotki czyli całość raczej chłodnej zmieszanej z zimną wody jaka do niego dociera z powodu braku pompy wtłaczającej wodę do sprzęgła jest wysysana razem z zimną wodą z powrotu .

    Normalne prawidłowo wyregulowane sprzęgło powinno zachowywać się tak jak sprzęgło po środku fotki czyli tyle wody ile jest wtłaczane jest wysysane przez układ grzewczy.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 24-11-2022 o 17:13
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    U Ciebie układ zachowuje się tak jak na załączonym linku:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schematp73.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	59,2 KB
ID:	462374

    z tym że pierwsze sprzęgło zasilane pompą w kotle zachowuje się tak jak sprzęgło po jewej stronie rysunku, czyli ciepła zasilajaca woda jaka przedostaje się na wyjście jest wynikiem oporów sprzęgła i lekkiego zasysania ze strony drugiego sprzęgła

    natomiast drugie sprzęgło zachowuje się tak jak sprzęgło po prawej stronie fotki czyli całość raczej chłodnej zmieszanej z zimną wody jaka do niego dociera z powodu braku pompy wtłaczającej wodę do sprzęgła jest wysysana razem z zimną wodą z powrotu .

    Normalne prawidłowo wyregulowane sprzęgło powinno zachowywać się tak jak sprzęgło po środku fotki czyli tyle wody ile jest wtłaczane jest wysysane przez układ grzewczy.
    Dziekuje bardzo za wyczerpujaca odpowiedz. Potem jeszcze siezastanawialam czy rzeczywiście nie pomylilam rozdzielaczazesprzeglem bo de facto sa podobne a raczej jestem laikiem w tej kwestii i ptem jak czytalam ze sa wlasnie grupy pompowe ze sprzeglem i rozumiem ze taki zestaw mam zamontowany. Jesli to rzeczywiscie problem tylko w tym dolnym sprzegle to na szczęście latwo bedzie to naprawic. Dziekuje raz jeszcze

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.297

    Domyślnie

    Jedno sprzęgło masz czerwone na dole a drugie sprzęgło masz czarne zintegrowane z grupą pompową i mieszaczami.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony