dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Doszczelnienie źle osadzonych okien.

    Okna kupiłem w tym roku i w tym roku także były osadzone, ale niestety zostałem oszukany. Reklamacja raczej nie ma sensu, bo pod firmą stoją ludzie, którzy zapłacili za okna, a nie mają ich nawet fizycznie w domu, tylko na fakturach. (Oczywiście reklamacje napisałem i złożyłem, ale nie liczę na jej realizację, a w domu zimno i piec pracuję pełną parą 24h). Ja okna mam, mam je zamontowane, ale zdaje się, że one wszystkie zostały osadzone za pomocą jednej puszki z pianką.
    Normalnie pianka powinna być pod całą ramą, a u mnie tak nie jest, bo po zdjęciu parapetu okazało się, że pianka nałożona jest wąskim paskiem z zewnętrznej strony ramy oraz takim samym paskiem w wewnątrz, a środek został wypchany szmatami lub starym styropianem. Po bokach i na górze okna pianki jest jeszcze mniej (otwory po kołkach służących do poziomowania nie są nawet niczym uzupełnione)
    Musze to jakoś zrobić sam, bo obecnie koszty fachowego montażu są poza moim zasięgiem.
    Tak na marginesie czy to jest normalna praktyka, że w przypadku ponownego osadzenia okien trzeba zapłacić za demontaż ok. 50 - 60% ceny montażu?
    Teraz pytanie zasadnicze: Jak się do tego zabrać oraz czym te okna uszczelnić?
    W moim przypadku całkowity demontaż i ponowny montaż nie wchodzi w grę, bo sam raczej tego nie zrobię, a trzeba wiedzieć, że ramy od drzwi balkonowych są wciśnięte na wcisk, a więc musiałbym kuć..Nie ma co się oszukiwać, nie znam się na tym i istnieje opcja, że będę miał jeszcze gorzej. Jedyne co mi pozostaje to jakieś docieplenie.
    Czy mógłbym np. wygrzebać piankę ( niewielka warstwa mniej niż 1 cm), która jest położona po wewnętrznej stronie ramy, wygrzebać szmaty oraz wszystko inne co znajduje się pod ramą i to miejsce uzupełnić np... No właśnie czym? Pianka raczej nie wchodzi w grę, bo ona ma właściwości rozpierające?. Jest jakiś środek, który nadałby się tego celu? Przydałoby się, żeby z jednej strony miał właściwości uszczelniające, nie rozpierał, a z drugiej strony zeby dodatkowo "przykleił" ramę okna do betonu, bo oczywiście duże okna tarasowe nie są nawet przytwierdzone na kotwy, tylko na wyżej opisane niewielkie ilości pianki. Niby uszczelniłem okna taśmą izolacyjna, ale szczerze mówiąc niewiele to daje i jak mocniej dmuchnie wiatr to firanki całe się ruszaja.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie do końca wiem o co chodzi, bo jest to tak chaotycznie napisane..
    W pierwszej kolejności zlokalizuj miejsca nieszczelności, potem faktycznie zbadaj w czym problem, a na koniec podejmij działania.
    Nic lepszego niż pianka nie znajdziesz. Plus ew dalsze kroki, ale nie widząc trudno cokolwiek radzić.
    Możesz wkleić jakieś zdjęcia?
    Ps. Przypuszczam że i oknami wieje, nie tylko montażem..

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.387

    Domyślnie

    Jeśli ja dobrze zrozumiałem, to nie ma mowy o poprawianiu/uszczelnianiu montażu skoro tego montażu de facto nie ma, bo okna włożone są na wcisk i odrobinę pianki.
    Gdyby okno zostało zamocowane na kotwach, dyblach z odpowiednimi odstępami między ramą a murem, resztę można wykonać we własnym zakresie bez większego problemu. Piankę i jakieś śmieci wydłubać do czysta, kupić piankę niskoprężna + pistolet i uzupełnić. 5 min poćwiczyć gdzieś z boku i każdy sobie z tym poradzi. Tym bardziej, że na YT jest tona filmików w tym temacie, np. https://youtu.be/3Wx5jdyKMAQ
    Znalezienie odpowiedniej pianki też żaden problem. Sam używałem Ceresit Whiteteq oraz systemowej Tytan WINS (też mają filmiki instruktażowe). To fajne produkty, choć do tanich nie należą.
    Ale jeśli rama jest na styk z murem to zwyczajnie to okno zostało źle wymierzone i nie pasuje. Jedynie można uratować przez rozkucie otworu, co nie wiadomo czy będzie możliwe ze względu na długość nadproża. Taniej może wyjść zamówienie nowego okna i dopilnowanie poprawnego pomiaru.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  4. #4

    Domyślnie

    Cześć, ja mam podobny temat ale troszkę bardziej skomplikowany. Mam nowo wybudowany i wykończony dom, prawie wszystkie okna do samej podłogi, i podczas zimniejszych dni po prostu czuję jakby delikatnie nawiewało zimno spod ram okiennych (tych wysokich, 10 szt). Okna ogólnie zamontowane dobrze, firma Eko-Okna 3 szybowe. samą piankę doszczelniłem membraną uszczelniającą soudatight ale niestety dół pominąłem, bo mi się wydawało że jak będzie wylewka i panele to będzie ok, a tak nie jest. Wylewka betonowa kończy się troszkę (ok. 1cm poniżej ram okiennych) i można zauważyć piankę. Panele i listwy zamontowane, parapety od zewnątrz blacha. Dom ocieplony styropianem 20cm. Czy macie może jakieś porady co zrobić? Jedyne co mi przychodzi do głowy to demontaż paneli i listew spod okien i doszczelnienie "czyms"... Dodatkowo może zdjąć parapety z zewnątrz i doszczelnić narożnik styropianu z ramą okienną?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a może masz ustawiony tryb letni? I jest to naturalny nawiew?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekleno Zobacz post
    Cześć, ja mam podobny temat ale troszkę bardziej skomplikowany. Mam nowo wybudowany i wykończony dom, prawie wszystkie okna do samej podłogi, i podczas zimniejszych dni po prostu czuję jakby delikatnie nawiewało zimno spod ram okiennych (tych wysokich, 10 szt). Okna ogólnie zamontowane dobrze, firma Eko-Okna 3 szybowe. samą piankę doszczelniłem membraną uszczelniającą soudatight ale niestety dół pominąłem, bo mi się wydawało że jak będzie wylewka i panele to będzie ok, a tak nie jest. Wylewka betonowa kończy się troszkę (ok. 1cm poniżej ram okiennych) i można zauważyć piankę. Panele i listwy zamontowane, parapety od zewnątrz blacha. Dom ocieplony styropianem 20cm. Czy macie może jakieś porady co zrobić? Jedyne co mi przychodzi do głowy to demontaż paneli i listew spod okien i doszczelnienie "czyms"... Dodatkowo może zdjąć parapety z zewnątrz i doszczelnić narożnik styropianu z ramą okienną?
    Nie do końca rozumiem jak widać piankę? Czy okna stoją bezpośrednio na podmurówce? Czy są podwaliny?
    Oczywiście że dół okien też trzeba zabezpieczyć. Nawet bardziej.
    Na pocieszenie dodam: ostatnio "poprawiałem" aplikację pianki w podobnym przypadku, pod poszerzeniem (więc miejsce przewiewu było "głęboko ukryte" pod posadzką, a wiało. Pistolet wbijałem w piankę i robiłem "psiuk". Pianka przez masę uszczelniającą wychodziła jak przez sito.

    Pozostaje Ci zdjąć parapety i to doszczelnić.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7

    Domyślnie

    Już sprawdzałem, tutaj wszystko gra, przez same uszczelki nic nie wieje.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Nie do końca rozumiem jak widać piankę? Czy okna stoją bezpośrednio na podmurówce? Czy są podwaliny?
    Oczywiście że dół okien też trzeba zabezpieczyć. Nawet bardziej.
    Na pocieszenie dodam: ostatnio "poprawiałem" aplikację pianki w podobnym przypadku, pod poszerzeniem (więc miejsce przewiewu było "głęboko ukryte" pod posadzką, a wiało. Pistolet wbijałem w piankę i robiłem "psiuk". Pianka przez masę uszczelniającą wychodziła jak przez sito.

    Pozostaje Ci zdjąć parapety i to doszczelnić.
    No widać piankę, którą wtryskano po zamontowaniu okna. Okna postawione są na cegle a na niej wylano posadzkę (przy samych oknach dużo cieńsza warstwa, może z 0,5-1,0 cm). A jakbym wkleił od zewnątrz okna, pasek z membrany dachowej?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony