dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Deskowanie, papa, wentylacja. Prośba o poradę.

    Witam wszystkich. Wiem, ze temat wałkowany był tysiąc razy lecz niestety dla mnie (żółtodzioba) nie wszystko jest aż tak klarowne, więc piszę ten post z nadzieją na odpowiedź, któregoś z forumowych ekspertów. Przejdźmy do rzeczy. W połowie stycznia jestem ugadany na montaż wiązarów i do tego czasu muszę dogadać wszystkie szczegóły z firmą, która będzie wykańczać dach. A więc tak, dom to parterówka, prostokąt ok. 12mx10m. Dach kopertowy, 25 stopni, pow. ok. 182m2, długóść kalenicy ok. 2m. Zapadła decyzji o deskowaniu i papie (między innymi dzięki temu forum ). Dachówka ceramiczna już czeka, także dach będzie pokrywany najszybciej jak się da. Tutaj pojawiają się moje dwa pytania.

    1) Jak najlepiej zamontować papę na takim dachu? Papa podkładowa sbs termo. Czy samo zgrzanie jej i kontry co metr będzie ok w przypadku gdy będzie od razu przykrywane dachówką? Czy powinna być przybita mechanicznie pod zakładem i dopiero zgrzana? Tak swoją drogą - czy taka będzie ok?

    https://bednarek.sklep.pl/papy-termo...odkladowa.html

    2) Poddasze będzie nieużytkowe, ocieplony będzie strop między dolnym pasem wiązara a sufitem gk celulozą 35cm. Jak w takim przypadku wyglądać ma wentylacja takiego stryszku?

    Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Bjuggi ; 26-11-2022 o 09:26

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Zgrzewać tylko połączenia prostopadłe do okapu. Kalenica powinna być otwarta. Wloty powietrza można zrobić z pod dachówki. Papę mocować symbolicznie tylko w górnym rzędzie i w miejscu krokwi. Resztę załatwią kontrłaty. Kontrłaty montować w miejscu krokwi. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za odpowiedź, wiele mi to rozjaśniło. Czyli teoretycznie jeżeli nie ma potrzeby zgrzewania zakładów poziomych w tym przypadku i mozna je zostawic „otwarte” to czy mógłbym zrezygnować z papy termozgrzewalnej (chore ceny) na rzecz zwyklej sbs montowej tylko mechanicznie i uzyc lepiku na zimno w prostopadlych do okapu łączeniach? Mógłby Pan polecić jakąś papę podkładową, która nie zabija ceną jak np Icopal 5.2? Pozdrawiam serdecznie.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    A co znaczy zwykła papa? Papa wstępnego krycia nie musi mieć grubości 5,2 mm. Wystarczy jak będzie miała grubość 3 mm. Ja się na papach nie znam. Ja tylko piszę jakie parametry powinna spełniać papa wstępnego krycia. Stosuję różne papy, które spełniają te parametry. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    A co znaczy zwykła papa? Papa wstępnego krycia nie musi mieć grubości 5,2 mm. Wystarczy jak będzie miała grubość 3 mm. Ja się na papach nie znam. Ja tylko piszę jakie parametry powinna spełniać papa wstępnego krycia. Stosuję różne papy, które spełniają te parametry. Pozdrawiam.
    Zwykła w sensie nie-termozgrzewalna Mógłby Pan odnieść się jeszcze po krótce do połączeń poziomych (równoległych do okapu)? Nie będzie nic podciekać skoro nie będzie zgrzane / sklejone lepikiem? Pozdrawiam serdecznie.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Podciekać z pewnością nic nie będzie. Normalny zakład papy to 10 cm. Przy nachyleniu połaci 25* kapilarnego podciągania wody też nie powinniśmy się obawiać. Oczywiście można zgrzać połączenia. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Gontowy

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-844
    Posty
    305

    Domyślnie

    Pan Andrzej się udziela... Postoje tu forumowo obok, poczytam ..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony