dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    gordith

    Zarejestrowany
    Nov 2022
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    2

    Domyślnie Wspólny komin dymowym.

    Witam. Planowałem podłączyć mały piec na drewno do starego przewodu spalinowego. Dawniej stał tam piec kaflowy. Jednak mistrz kominiarski podczas okresowego przeglądu nie zgodził się powołujac się na obecne przepisy. Nie zamierzam dyskutować więc temat odpuszczam, jednak nie daje mi to spokoju
    Budynek z 1939r. Trzy mieszkania we wspólnym kominie dymowym oraz wentylacyjnym z jednej strony, dwa mieszkania i kocioł pralniczy w piwnicy w drugim dymowym oraz wentylacyjnym. Wiem, że kiedyś to działało i nikt nie zadawał pytań. Obecnie wycięte jest wszystko poza piecem kaflowym w mieszkaniu na strychu. Ja na parterze chcąc wpiąć piec dołączyłbym się do tego gdzie jest wpięty kaflak strychowy. Całkowita długość komina to ok 12m, różnica wysokości pomiedzy piecami to ok 5m. Przekrój za mały na dołożenie wkładu. Maksymalna długość łącznika to 2m więc do wolnego komina kuchennego za daleko. Pójście po zewnątrz budynku odpada salon jest w centralnej części budynku poza tym przekroczyłoby to wielokrotnie koszt zakupu pieca. Może jakieś pomysły. Chciałbym żeby ktoś mi rzeczowo wytłumaczył dlaczego nie wolno dołączyć do zajętego komina. Jakie tam zachodzą procesy, problemy z ciągiem? Różnica temperatur spalin? Zarówno ja jak i sąsiad mamy małe dzieci więc nie zamierzam ryzykować. Pozdrawiam.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Jest kilka niuansów...Nie mówisz o jakich przepisach myślał Pan Kominiarz. Techniczne? Antysmogowe? Podłączanie pieców kaflowych co któraś kondygnacja jest dozwolone. Natomiast "piecyk na drewno" to inna konstrukcja....

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    gordith

    Zarejestrowany
    Nov 2022
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam, dzięki za zainteresowanie. Ten piec kaflowy który jest czynny znajduje się na ostatniej kondygnacji i powinien mieć osobny przewód kominowy. Mój piecyk na drewno jest niewielki 7-9kW widział go i powiedział że nie ma takiej możliwości żeby były razem. To było podczas przeglądu. Inny kominiarz zawołał 350zł za opinię. Trochę nie wiem co robić.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał gordith Zobacz post
    Witam, dzięki za zainteresowanie. Ten piec kaflowy który jest czynny znajduje się na ostatniej kondygnacji i powinien mieć osobny przewód kominowy. Mój piecyk na drewno jest niewielki 7-9kW widział go i powiedział że nie ma takiej możliwości żeby były razem. To było podczas przeglądu. Inny kominiarz zawołał 350zł za opinię. Trochę nie wiem co robić.
    Może dogadaj się z tym piecem na górze? Kominiarz wskaże mu inny przewód, a Ty będziesz mieć do dyspozycji ten...?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony