dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Procedura wydania WZ

    Witam,

    Jaka jest krok po kroku po stronie urzedu procedura wydania WZ?
    Na jakim etapie są informowani sąsiedzi? Czy ja jestem informowany o poszczególnych krokach postępowania?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.284

    Domyślnie

    Zgłaszasz wniosek o wydanie warunków zabudowy a urząd miasta lub wójt o ile nie obowiązuje plan zagospodarowania w porozumieniu z wydziałem urbanistyki i architektem miejskim opierając się o dotychczasową zabudowę wydaje warunki. Sąsiedzi zgodnie z art. 3 pkt 20 prawa budowlanego poruszającym aspekty obszaru oddziaływania obiektu informowani są na poziomie wydawania pozwolenia na budowę.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 27-11-2022 o 08:03
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    Ejże, sąsiedzi chyba informowani są na etapie wszczęcia postepowanioa administracyjnego o wydanie warunków zabudowy i zagospodarowania terenu dla nieruchomości oznaczonej .... W naszym zaborze takie obyczaje są stosowane.

  4. #4

    Domyślnie

    Czyli wychodzi na to, że zaraz po złożeniu przeze mnie wniosku, ja oraz sąsiedzi dostaną list że wszczęto postępowanie?

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.284

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Ejże, sąsiedzi chyba informowani są na etapie wszczęcia postepowanioa administracyjnego o wydanie warunków zabudowy i zagospodarowania terenu dla nieruchomości oznaczonej .... W naszym zaborze takie obyczaje są stosowane.
    @ Bertha..... nie pamiętam już dokładnie jak to było u mnie ale z racji tego że WZ wydawane były pół roku wcześniej dla teścia a o powiadomieniu okolicy dowiedziałem się od sąsiadki krótko przed rozpoczęciem gdy załatwiałem u niej wodę i energię to raczej to było pozwolenie na budowę.

    Poza tym
    W myśl art. 28 ust. 2 w/w Stronami w postępowaniu w sprawie pozwolenia na budowę są: inwestor oraz właściciele, użytkownicy wieczyści lub zarządcy nieruchomości znajdujących się w obszarze oddziaływania obiektu. Przepis ten warunkuje uczestnictwo w procedurze administracyjnej w przedmiocie wydania pozwolenia na budowę.
    Zagospodarowanie terenu chyba podlega właśnie pod ten etap bo sam malowałem budynek, ścieżki na mapce itp.
    Warunki zabudowy są tylko informacją przed przystąpieniem do budowy gdy jeszcze nie masz projektu i chcesz wiedzieć co możesz tam postawić . Poza tym WZ uzyskać możesz a budowy zacząć nie musisz..

    Poza tym gdy działka ma oznaczenie jako budowlana to niczego jeszcze dla sąsiednich właścicieli nie zmienia, natomiast dopiero gdy chcesz tam coś postawić i złożysz wniosek o postawienie wierzowca koło domów jednorodzinnych zasłaniajacego im słońce lub piękny widok z okna to mogą oni mieć cokolwiek do powiedzenia
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 27-11-2022 o 13:30
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    Cytat z pisma:
    pismo z nagłowkiem Prezydenta miasta .....
    Miejscowość, dnia 2018-00-00
    znak .......6730.....2018

    .... Zawiadomienie o wszczęciu postępowania
    Zgodnie art. 10 i art. 61 par.4 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks Postępowania Adminstracyjnego (Dz.U. z 2017 r. poz. 1257 z późn. zm.)
    ZAWIADAMIAM,
    że na wniosek .............. .......... wszczęte zostało postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji ustalajacej warunki zabudowy dla inwestycji .....
    .................... .(.........)
    Wniosek dostępny jest do wglądu .......... itd.itp.
    (.....)
    Akta przedmiotowej sprawy znajduja sie w w Wydziale i na kazdym etapie postepowania, zgodnie z art. 10 KPA , można się z nim zapoznać i wypowiedzieć ...........
    Koniec cytatu .

    Czyli od poczatku postepowania wiesz co będzie za płotem, tylko trza sempiternę ruszyc do urzędu, przeciez urząd to nie zoo, a urzędnicy nie gryzą.
    Ino trza wić co siem zobaczy, na co paczać, co nie jest istotne a wówczas może nie będzie biadolenia nad rozlanym mlekiem.
    A bo my nie wiedzielim, buuu

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.284

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post

    .... Zawiadomienie o wszczęciu postępowania
    Zgodnie art. 10 i art. 61 par.4 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks Postępowania Adminstracyjnego (Dz.U. z 2017 r. poz. 1257 z późn. zm.)
    ZAWIADAMIAM,
    że na wniosek .............. .......... wszczęte zostało postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji ustalajacej warunki zabudowy dla inwestycji .....
    .................... .(.........)
    [/I]
    I tu mnie zaskoczyłeś. Czyli już wtedy informują sąsiadów że za płotem coś się szykuje ale nie wiadomo co.


    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Czyli od poczatku postepowania wiesz co będzie za płotem, tylko trza sempiternę ruszyc do urzędu, przeciez urząd to nie zoo, a urzędnicy nie gryzą.
    [/I]
    Wiesz że będzie budowa natomiast konkretnie co powstanie to raczej nie bo ze względu na brak projektu tego sam inwestor nie wie.

    Akta sprawy zawierają chyba tylko mapkę zasadniczą i parę świstków, poza tym nie wiadomo jak to jest obecnie w czasach obowiązywania RODO
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 29-11-2022 o 06:38
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    Mapa zasadnicza i ewidecyjna, wypisy, koncepcja zabudowy (wysokość, ilość kondygnacji, przeznaczenie) czyli z grubsza wiesz jakie zagrożenia się szykują. W bardziej ogarniętych jest nawet linijka słońca. Masz prawo wglądu. Kropka.
    P.S.
    RODO obowiązuje od 25 maja 2018. Kropka.
    I co? W aptece (kolejka za tobą) masz powiedzieć pesel. ) )
    Niekiedy czterocyfrowy kod.Niekiedy.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 29-11-2022 o 20:44

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.284

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Mapa zasadnicza i ewidecyjna, wypisy, koncepcja zabudowy (wysokość, ilość kondygnacji, przeznaczenie) czyli z grubsza wiesz jakie zagrożenia się szykują. .
    Skoro jest działka budowlana o oznaczeniu NM bo wokół wszystkie takie i kiedyś w końcu ktoś postawi coś zgodnego z WZ to tyle wiadomo i bez ich zawiadomienia.

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    I co? W aptece (kolejka za tobą) masz powiedzieć pesel. ) )
    No fakt......taka ładna farmaceutka ..... nawet uśmiecha się......a tu czar nagle mija
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 30-11-2022 o 06:37
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    Nie całkiem wiadomo. Inwestorowi marzy się wciśnięcie chatki 4 piętrowej, mieszkań chyba ze 12, jak nie wincyj . To wszystko na działce plombowej między istniejącymi kamienicami 3 kondygnacyjnymi. Czyli jakis wspólny wjazd po "uliczce", o której szerokości strach pisać, 4 m od granicy działki czyli w porywach 10 metrów od południowych okien kamienicy. Mieszkańcy parteru (pietra również) są zachwyceni - słychac owacje i meks.falę . Mnie to akurat nie obchodzi, lecz wcurw mieszkańców był prawie jak parasolek. Oczywiście - nie chcecie zmian to wykupcie grunt - można to cynicznie podsumować. Lecz przepisy a zasady współżycia społecznego, to dwa rózne światy.

    P.S.
    Działka powstała na fali sprzedaży budynków gminnych. Aby obniżyć cenę nieruchomości, lata temu pookrawano przynależne ogrody i do sprzedaży poszedł budynek w minimalnym podwórzem. Reszta była inną działką, kiedyś gmina to sprzedała i zapadła cisza, mało kto z mieszkańców kamienicy zorientował sie że pranie i grill są na obcym gruncie. Dopiero jak poszło zawiadomienie o postępowaniu adm w celu wydania decyzji o WZiZT zrobił sie szum. Chyba troche późno..., ale lepiej późno niż wcale. Warto niekiedy ogladać okolice na geoportalu i zakładkach gminy - co się święci.


    P.S.P.S.
    Mnie mój pesel wisi i powiewa, lecz uważam, że nie powinien być wypisywany na wszelkich dostępnych drukach. Pochowali książki telefoniczne bo RODO, zlikwodowali spisy w blokach i kamienicach bo RODO, zaś mając PESEL można załatwić wszystko, więc do cholery po co to RODO? Są firmy dystrybucyjne które PESELa używają jako hasło dostępu do konta, to moim zdaniem jest świństwo ale ciemnemu ludowi jest łatwiej, bo kto umi wymyśleć i NIEZAPOMNIEĆ niepowtarzalne hasło, które nie jest imieniem psa, żony, dziecka lub datą urodzenia czy komunii? Od myślenia głowa boli, oj boli.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 30-11-2022 o 13:13

  11. #11

    Domyślnie

    A wiecie może czy warunki są wydawane na zasadzie tego co zadeklarujemy we wniosku?

    Tzn. że np. we wniosku wpisujemy powierzchnie zabudowy od 80 do 100m2 i szerokość elewacji od 8 do 11 metrów
    To jak im to odpowiada to po prostu napiszą to samo? Czyli że dopuszcza się powierzchnie od 80 do 100 i szerokość elewacji od 8 do 11
    Czy może robią to tak bardziej ogólnie wobec tego co już pozwalali w tej okolicy i równie dobrze mogą napisać we wniosku że dopuszcza się zabudowę np. do 150 metrów zabudowy i szerokość elewacji do 20 metrów mimo że o aż takie duże wymiary nie wnioskowaliśmy?

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    W WZiZT bedzie napisane to co w założeniach do planu - do wglądu w gminie.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    W WZiZT bedzie napisane to co w założeniach do planu - do wglądu w gminie.
    "Planu" - masz na myśli mój plan czyli to co napisałem we wniosku czy załozenia do planu MPZP?

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    Pisząc "założenia do planu" mam na mysli "Studium ... " narysowane kolorami na mapie topograficznej w skali 1:10000 powiększonej do 1:5000 z nałożoną ewidencją gruntów czyli widać nry działek według stanu z dnia opracowania studium. "Studium ... " w wersji papierowej wisi na scianie w urzędzie gminy oraz na jej stronie internetowej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony