dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Piec gazowy a dogrzanie domu elektrycznie

    Dobry wieczór,
    z racji tego, że mam dużą nadwyżkę z instalacji fotowoltaicznej, chciałabym dogrzać dom grzejnikiem elektrycznym, żeby zaoszczędzić na gazie. Na takiej zasadzie, że piec gazowy szybciej by się wyłączał, bo temperatura 21 stopni byłaby osiągnięta przez sterownik szybciej... Będzie to działać?
    Zastanawiam się, który wybór będzie najrozsądniejszy - grzejnik konwektorowy, olejowy, ceramiczny...? A może jest jakieś rozwiązanie, o którym nie wiem?
    Panele na podczerwień odpadają, mam w łazience i nie sprawdza się. Montować klimatyzatora nie chcę. Parter i piętro mają po 40 m2, więc mikrusy, planuję dokupić dwa grzejniki.

    Proszę wypowiedzcie się co byście zakupili?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.551
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Jeśli miałbym wybierać z tych trzech to zdecydowanie konwektory. Tanio, precyzyjnie, szybko i nawet estetycznie. W cenie jednego grzejnika ceramicznego masz dwa wypasione, markowe konwektory. Moja kuzynka nabyła droga kupna Atlantic f120. Ładne.

  3. #3

    Domyślnie

    Ile masz tej nadwyżki?
    Ile gazu wychodzi na sezon grzewczy?
    Samo określenie:
    Cytat Napisał supervision Zobacz post
    z racji tego, że mam dużą nadwyżkę z instalacji fotowoltaicznej, chciałabym dogrzać dom
    w zasadzie nic nie znaczy.
    Jeśli nie podasz.podstawowych danych, to jedynie co można napisać, to patrz wyżej.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  4. #4

    Domyślnie

    Nadwyżki mam ok 3500 kWh.
    Na sezon grzewczy, to trudno mi ocenić, ale mniej więcej przez cały rok zużyłam 1000 m3 gazu /w zasadzie reszta to podgrzanie wody dla 1 osoby, wiec tak naprawdę nie zmienia wiele/.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Jeśli miałbym wybierać z tych trzech to zdecydowanie konwektory. Tanio, precyzyjnie, szybko i nawet estetycznie. W cenie jednego grzejnika ceramicznego masz dwa wypasione, markowe konwektory. Moja kuzynka nabyła droga kupna Atlantic f120. Ładne.
    Ok, dziękuję bardzo. Poczytam o tej opcji

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał supervision Zobacz post
    Ok, dziękuję bardzo. Poczytam o tej opcji
    Te 3,5tys kWh masz na czysto po odjęciu 20%?
    Chyba najlepszym sposobem na wykorzystanie tego, będzie wpięcie jakiegś taniego kotła elektrycznego w istniejący układ CO.
    Niby drogo. Jednak po przeliczeniu dodatkowych grzejników i komfortu, to już całkiem inna sprawa.
    Nie wiem, ile tam masz pomieszczeń/pokoi.
    Ewentualnie iść w jeden "grzejnik" do największego pokoju. Niech sam sobie grzeje i utrzymuje temperaturę cały sezon grzewczy.
    Jeden lub dwa pokoje
    Wyłączyć ogrzewanie gazowe w tych pomieszczeniach.
    Ograniczysz koszty inwestycji/zakupu źródła ciepła.
    Inwestowanie na cały dom.nowej instalacji CO, bo tak to trzeba nazwać, ekonomicznie nieuzasadnione.
    Pzdr
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 27-11-2022 o 10:24
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Te 3,5tys kWh masz na czysto po odjęciu 20%?
    Chyba najlepszym sposobem na wykorzystanie tego, będzie wpięcie jakiegś taniego kotła elektrycznego w istniejący układ CO.
    Niby drogo. Jednak po przeliczeniu dodatkowych grzejników i komfortu, to już całkiem inna sprawa.
    Nie wiem, ile tam masz pomieszczeń/pokoi.
    Ewentualnie iść w jeden "grzejnik" do największego pokoju. Niech sam sobie grzeje i utrzymuje temperaturę cały sezon grzewczy.
    Jeden lub dwa pokoje
    Wyłączyć ogrzewanie gazowe w tych pomieszczeniach.
    Ograniczysz koszty inwestycji/zakupu źródła ciepła.
    Inwestowanie na cały dom.nowej instalacji CO, bo tak to trzeba nazwać, ekonomicznie nieuzasadnione.
    Pzdr
    Dziękuję za opinię. Aż takiej rewolucji nie chcę robić, poza tym nie mam sterowania na kazdy pokój. Chcę jedynie 'odciążyć piec gazowy' i dokupić 2 przenośne grzejniki.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    A może coś takiego:

    https://www.noveen.pl/produkt/kurtyn...na-hc2000-led/

    Nie wydaje się być drogie, do tego łatwy montaż.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony