dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kamildonchor@o2.pl

    Zarejestrowany
    Nov 2022
    Skąd
    Klimontów
    Kod pocztowy
    27-640
    Posty
    1

    Domyślnie Podcień tarasu i wejścia

    Witam, w nowym domu mam podcień tarasu, ale nie mam nad nim stropu ani belki, tylko słup w narożniku i teraz pytanie czy położenie tam grubszej murłaty 20x20 wytrzyma nacisk dachu? odległość bez podparcia murłaty to 5.5 m i 1.7 m i ta sama sytuacja jest przy podcieniu wejścia tylko że odległości bez podparcia są mniejsze bo 2.2 m na 3.7m

  2. #2

    Domyślnie

    Witam, w nowym domu mam podcień tarasu, ale nie mam nad nim stropu ani belki, tylko słup w narożniku i teraz pytanie czy położenie tam grubszej murłaty 20x20 wytrzyma nacisk dachu? odległość bez podparcia murłaty to 5.5 m i 1.7 m i ta sama sytuacja jest przy podcieniu wejścia tylko że odległości bez podparcia są mniejsze bo 2.2 m na 3.7m
    a co jest w projekcie ?, też mam podcienie symetrycznie po obu stronach domu ale oczywiście wieniec jest po całości łącznie ze słupami narożnikowymi podcieni

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Witam, w nowym domu mam podcień tarasu, ale nie mam nad nim stropu ani belki, tylko słup w narożniku i teraz pytanie czy położenie tam grubszej murłaty 20x20 wytrzyma nacisk dachu? odległość bez podparcia murłaty to 5.5 m i 1.7 m i ta sama sytuacja jest przy podcieniu wejścia tylko że odległości bez podparcia są mniejsze bo 2.2 m na 3.7m
    Jeśli nie ma tam stropu ani belki to co podpiera owy słup?

    Miałem podcień tarasu w projekcie gdzie słup podpierał narożnik domu a więc wieniec, murłatę i część dachu.

    Może podeślij rzut projektu to coś rozjaśni temat.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony