dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    simk

    Zarejestrowany
    Feb 2022
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-200
    Posty
    14

    Domyślnie Zbieranie sie wody pod styropianem na stropie nieocieplonego poddasza

    Cześć i czołem,

    Przez lato ociepliłem podłogę poddasza nieużytkowego/nieocieplonego za pomocą styropianu grafitowego grubość 18 cm z folią paroizolacyjną pod styropianem. Po jakimś czasie zauważyłem, że belki więźby dachowej położonej na podłodze są "wilgotne", ale zignorowałem to. Później zacząłem mierzyć temperaturę i wilgotność (aktualnie jest ok. 75% wilgotności przy 7 to 10 st. C) - może być związane ze słabą wentylacją poddasza i suszeniem prania (ale chyba nie aż w takim stopniu).

    Ostatnio rozbierałem parę styropian przy okazji przeróbek pod rekuperacje i zauważyłem, że na folii, która jest pod styropianem są duże krople wody. Pytanie, czy to jest normalne (myślę, że nie) i czy w takim przypadku ocieplenie stropu styropianem jest sensowne/bezpieczne, skoro ta woda nie ma gdzie uciec? Zastanawiam się, czy to jest związane z zbyt małą grubością styropianu i jest się punkt rosy - np. gdy są nieszczelności między płytami. Czy to trzeba uszczelnić i zwiększyć grubość styropianu/dać wełnę zamiast styropianu/jednak docieplić dach? Podłoga poddasza ma ok. 15-16 st. C, gdzie na poddaszu jest ok. 5 - 7 st. C (parę stopni wyżej niż na zewnątrz).

    Edit: teraz widzę, że cieknie też ujście skroplin z rekuperatora i raczej z tego woda się dostała pod sąsiednie płyty styropianowe, dalsze płyty są suche.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez simk ; 27-11-2022 o 17:12

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Napisz co to za strop (masywny czy drewniany) podaj warstwy jakie występują na stropie od pomieszczenia ogrzewanego ku górze. Pomoże to w zlokalizowaniu przyczyny
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony