dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Zamiana ogranicznika przepięć

    Dzień dobry.
    Mam pytanie odnośnie ogranicznika przepięć a dokładnie zamiany na inny model
    W projekcie mam (dla sieci tns,przyłącze ziemne) proponowany ogranicznik przepięć firmy Dehnguard t 275.
    Czy mogę zainstalować inny np. Dehn ventil tnsT1+T2 albo Phoenix Contact
    SYS -SET 2
    Zastanawiam się czy jak już coś kupic to nie wstawić czegoś lepszego. Chyba że się mylę.

  2. #2

    Domyślnie

    To przyłacze ziemne to ... ilu żyłowe? Dalej - jaki numer katalogowy tego Dehnguard t 275 ?
    Dodatkowo DEHN zwraca uwagę, czy na rozpatrywanym budynku jest/nie ma instalacji piorunochronnej.
    Reszta na stronie DEHN
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  3. #3

    Domyślnie

    Do skrzynki na granicy kabel 4 żyłowy w ziemi i tam jest rozdział PEN na PE i N do domu kabel 5x10 w ziemi odległość 28m. Nie mam żadnego numeru katalogowego tego Dehn. Ten projekt jest dość skąpy. Tylko nazwa przepieciowki.
    Budynek zgodnie z projektem nie ma instalacji odgromowej ale wyprowadziłem bednarki na rogach budynku i pociągnąłem odgrom pod okap dachu dodatkowo jedna szyna wyrównawcza przy rozdzielni oraz w kotlowni. Dom stoi samotnie w polu żadnych większych drzew nie ma. Wysokość 6m z hakiem(parterowa). Planuje na wiosnę położyć całą instalację odgromową mimo że nie jest wymagana. Dzisiaj nie muszę tego robić a za 5 lat będę sobie pluł w brodę.
    Był u mnie elektryk ale twierdzi że nie trzeba odgromu ale wydaje mi się że nie za bardzo wie albo po prostu nie chce mu się tego robić. Dlatego szukam informacji czy mogę to zmienić aby było ok. Przeczytałem masę postów na różnych forach i wiem że nie ma prostej odpowiedzi bo zmiennych jest wiele a każdy dom to już indywidualna sprawa.

  4. #4

    Domyślnie

    Tak przy okazji - do czego podłączysz tą piątą żyłę w złączu pomiarowym? Bo według mnie trochę durne wykonanie.
    Po drugie - zajrzyj na stronę DEHN, tam masz konkretne aparaty dla zasilania budynku.
    Warto poczytać na tej stronie : https://www.dehn-international.com/p...ktowe#Red/Line
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  5. #5

    Domyślnie

    Nie rozumiem...w złączu pomiarowym mam wyprowadzony blok z pięcioma przewodami 3f, N i PN. To wykonała Energa i do budynku leci przewód 5x10.
    Poczytam o tym na stronie Dehn i zadzwonię na ich dział techniczny. Może coś podpowiedzą.

  6. #6

    Domyślnie

    Bo głupotą jest (TAURON sobie tego nie zyczy), by łączyć albo korzystać z uziemienia roboczego linii kablowej energetyki, zamiast z uziemienia własnego, ochronnego odbiorcy.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony